2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Bērnu un jauniešu žūrijas noslēguma pasākums

Svētki lasītājiem un grāmatām

Piektdienas nu reiz ir tās dienas, kad skolās parasti svin svētkus. Tā arī 24. janvāra pēcpusdienā Liepupes vidusskolā tika svinēti svētki par godu grāmatām un lasītājiem – „Bērnu un jauniešu žūrijas” noslēguma pasākums.
      Vispirms Liepupes pagasta bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zvīne sveica čaklākos lasītājus, dāvinot viņiem piemiņas pildspalvas. Tad skolas bibliotekāre Sandra Zaķe uzdeva jautājumus par bērnu un jauniešu žūrijas vēsturi un aktivitātēm, bet pareizo atbilžu autori saņēmu saldas balviņas. Viens no jautājumiem bija par pasākumu, kas norisinājās šī gada 18. janvārī Rīgā. Bērni ļoti labi zināja, ka tas bija Gaismas ceļš jeb grāmatu ķēde, kad uz jauno bibliotēku tika pārvietotas pirmās grāmatas. Pēc uzaicinājuma arī Liepupes skolas bērni izveidoja simbolisku grāmatu ķēdi ar grāmatām, kas piedalījās Bērnu žūrijā. Tad, vēl pāršķirstot un pat pasmaržojot, grāmatas tika izvietotas izstādē.
      Lai piedalītos viktorīnā, bija jāsadalās komandās, kas interesanti tika izlozētas ar dažādu krāsu lapiņu palīdzību, ko pasākuma organizatori jau iepriekš bija pielīmējuši zem krēsliem. Izveidoto komandu dalībnieki vispirms parādīja savas alfabēta zināšanas, sastājoties vārdu alfabētiskā secībā. Tad uzdevumi sekoja viens otram: pirmais - salikt puzli, kas veido grāmatu vāka ilustrāciju. Taču, lai pārējie varētu atminēt grāmatas nosaukumu, bija vajadzīgs arī aktiera talants, jo grāmatas nosaukums grupai bija jāparāda „mēmajā šovā”. Erudīcijas testā nācās gudrot atbildes uz 10 jautājumiem, protams, saistītiem ar grāmatām un lasīšanu. Komandu rezultāti bija ļoti līdzīgi, tāpēc katrs pasākuma dalībnieks saņēma saldu balviņu, bet uzvaras aplausus - „ baltā” komanda.
      Sākumskolas audzēkņu vidū pasākumā aktīvi darbojās 6.klases meitenes Aija, Beatrise un Una, kā arī septītklasniece Jekaterina. Meitenes prezentēja pašu veidoto plakātu par žūrijas grāmatām, kā arī atbildīgi vadīja mazos skolasbiedrus komandu darbā, neatpaliekot no skolotājām Daigas un Ivetas. Noslēgumā individuāli čaklākos un erudītākos dalībniekus grupu vadītāji sveica ar krāsainiem baloniem, un nākošo tikšanos norunājām jau drīz – februārī jāsvin Margaritas Stārastes 100.dzimšanas diena.
      Jācer, ka šis pasākums veicinās skolēnos lasītprieku, skolotājos - vēlēšanos motivēt bērnus lasīt, bet bibliotekāros –piedalīties arī nākošajā bērnu un jauniešu žūrijas pasākumā, piedāvājot jaunas un interesantas grāmatas.

Vecāku žūrijas dalībniece Anda Alsberga