2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Atjautīgās matemātikas pēcpusdiena

12.marts - Liepupes vidusskolā ATJAUTĪGĀS MATEMĀTIKAS PĒCPUSDIENA "ASINI PRĀTU!"

1.daļā: matemātika - dejās, dziesmās, dzejoļos, humora un vēstures lappusēs.

Pasākums sākās ar ieskatu senās matemātikas vēsturē, kā radās desmit cipari no 0 līdz 9 un decimālā skaitīšanas sistēma.
Skanot indiešu mūzikai, 10 vidusskolnieces indiešu tērpos izdejoja dažādas figūras. Katra meitene simbolizē vienu ciparu, kas piesprausts pie tērpa. Pēc dejas meitenes - indietes pastāstīja, ka īstenībā šos ciparus izgudroja nevis arābi, bet indieši.
Ciemos bija ieradušies 9.gadsimtā dzīvojošais arābu matemātiķis Muhameds al Horezmi (10.kl. skolnieks Rihards Keišs) un Vidusāzijā dzīvojošais senlaiku matemātiķis Abu-Reihan al Beruni (10.kl. skolnieks Mārcis Janvārs), kuri apliecināja indiešu meiteņu teikto, un viņi pastāstīja par sevi un citiem izciliem matemātiķiem.
Visus priecēja Ritas, Amandas, Liānas skaistā dziesma par matemātiku, Gitas un Ksenijas pašsacerētais dzejolis, 5.-9.klašu komandu īsās matemātiskās ludziņas.

2.daļā - notika 5.-9.klašu komandu sacensības atjautīgo uzdevumu risināšanā.

Galvenie tiesneši bija "abi senie matemātiķi" un "indietes".

1.vieta - 6.klases komandai
2.vieta
- 9.klases komandai
3.vieta
- 7.klases komandai

Atzinības rakstus saņēma visi skolēni, kuri radoši un aktīvi darbojās šajā matemātikas pēcpusdienā.

Sveicam visus uzvarētājus un sakām lielu paldies matemātikas skolotājai Ritai Cīrulei, kas palīdzēja veidot šo pasākumu.

"Bez matemātikas nevar pastāvēt cilvēce, bez cilvēces nevar pastāvēt cilvēks un, ja nebūs cilvēku, nebūs kam būt cilvēcīgam"

Grēta Vagule un Rita Cīrule