2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Sākumskolas mācību ekskursija

Skaisto pavasarīgo 27.marta dienu sākumskolas klases pavadīja interesantā mācību ekskursijā.

Vispirms mūsu ceļš veda uz Valmieru, kur Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes izveidotajā mācību klasē Valmieras 5. vidusskolas telpās uz interaktīvajām nodarbībām tiek gaidīti bērni un jaunieši no visas Vidzemes. Nodarbību vadīja Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā inspektore Dace Jukāma. Mūsu skolēni te varēja uzzināt visu par drošību mājās un ārpus tās, skolā, interneta vidē, braucot ar velosipēdu un automašīnā, kā arī uz ielas.

Nākošais apmeklējuma objekts bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Vidzemes reģiona brigāde. Te varējām kārtīgi aplūkot ugunsdzēsēju darba aprīkojumu un iztēloties sevi šajā svarīgajā lomā, sēžot pie dienesta auto stūres. Uzzinājām daudz detaļu par ugunsdzēsēju ikdienu.

Trešais mērķis atradās Cēsīs – Bērnu zinātnes centrs Z(in)oo. Z(in)oo piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi braucot ar neparastiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni, kustināt priekšmetus ar domu spēku utt.
Gandarīti sākumskolas skolēni un skolotājas atgriezās mājās, vienojoties, ka centru noteikti būs jāapmeklē vēl kādreiz.

Sandra Zaķe