2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

'Plašā apvāršņa' konkursa noslēgums 7.aprīlī

7.aprīlī bibliotēkas lasītavā pulcējās 3., 4. un 7.klases skolēni uz ‘’Plašā apvāršņa konkursa’’1.kārtas izvērtējumu. Šo radošo konkursu bija izsludinājusi Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, lai, atzīmējot Aspazijas un Raiņa 150.jubileju, aktualizētu abu rakstnieku darbus, idejas un dzīvesstāstus mūsdienu jauno lasītāju pieredzē.

3.klases skolnieces Dace Ozoliņa, Amanda Sarkisjana, Patrīcija Kola un Alīsija Medvedeva, iedvesmojoties no Raiņa dzejoļiem par lellīti Lolīti, bija sacerējušas pasakas par savas mīļākās lelles piedzīvojumiem: viņu lelles gan mācījās lidot, gan iepirkās, gan gāja uz ballēm, gan apceļoja pasauli. Ja ir vēlēšanās, šīs pasakas varat izlasīt bibliotēkā!

3.klases skolēni Kevins Juris Petrokaitis, Emīls Kārlis Zvejnieks, Miks Magone, Artūrs Nipers un 4.klases skolēni Līga Enija Vikmane, Evita Lindenberga, Jānis Valters Gaigals, Daniels Fēlikss Baumanis, Jānis Krūmiņš un Lauris Staģis prezentēja zīmētos komiksus par Aspazijas vai Raiņa dzejoļiem.

7.klases meitenes Elva Paula Martinsone, Aija Gūtmane, Samanta Magone, Beatrise Sintija Celmiņa, Una Marta Ozoliņa un arī visi iepriekš minētie 4.klases skolēni prezentēja Aspazijas un Raiņa karogu, paskaidrojot, kāpēc tur uzzīmējuši stikla kalnu un zelta zirgu, kas cenšas nokļūt kalna virsotnē, sauli un mēnesi, ziedus un taureņus, uzsverot, ko šie simboli nozīmējuši abu dzejnieku dzīvē un daiļradē.

Aija Gūtmane bija izvēlējusies Aspazijas dzejoli ‘’Tāda es esmu’’ un izveidojusi scenāriju animācijas filmai.

Konkursā tika vērtēta personiskā attieksme pret izlasīto daiļdarbu, spēja radoši interpretēt izlasīto, kā arī valodas un stila kvalitāte uzstāšanās laikā.

Milzīgs paldies jāsaka 3.klases audzinātājai Sandrai Zaķei, 4.klases audzinātājai Agnijai Bronkai un vizuālās mākslas skolotājai Baibai Dobelei par atbalstu, uzmundrinājumu un iedvesmošanu, iesaistot skolēnus radošu uzdevumu veikšanā!

Visi konkursa aplūkojami izstādē bibliotēkā!

Bibliotēkas vadītāja Inese Broka