2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Valsts svētki pirmsskolā

Vai tu zini, kas ir Latvija?
Tā ir zeme, mana dzimtene.
Vai tu zini, kas ir dzimtene?
Tā ir zeme, kur es piedzimu.

(J.Peters)

Laikā, kad visā valstī tika teikti labi vārdi mūsu Latvijai, arī Liepupes vidusskolas pirmsskolas bērni sveica savu dzimteni. Visu nedēļu mazie gtavojās svinīgajam brīdim -  veidoja kolāžas, gatavoja karodziņus, iepazina Latvijas karti un mācījās atpazīt mūsu zemes robežas un simboliku starp daudzām citām.

17.novembra rītā mazie pirmsskolēni, ģērbušies svētku tērpos, pulcējās skolas aktu zālē uz svinīgo brīdi. Koncertu Latvijai iesāka 6-gadīgie bērni  Armands un Lars, kuri skaitītīja dzejoli, pēc tam visi svinīgi dziedāja valsts himnu. Prieks, ka vēl tik mazi, bet jau tagad bērni zina, kā jāuzveda himnas laikā un prot to nodziedāt.

Pēc tam bērni skaitīja iemācītos dzejoļus (6-gadīgie bērni – Anna, Diāna, Elīza, Artūrs un Valdis, 5- gadīgie bērni – Aiva, Marta, Emīlija un Māris, kā arī paši mazākie – Elīze, Estere, Gustavs, Artūrs un Andrijs)  un dziedāja dziesmas. 5-gadīgie un 6-gadīgie bērni bija pagatavojuši savus karodziņus, ar kuriem sumināt valsti svētkos, bet paši mazākie Rūķu nama bērni bija uzlīmējuši sirsniņu uz pašgatavotas rociņas.

Valsts svētki – tā nav tikai viena lieka brīvdiena. Tie ir svētki mums visiem, kad varam aizdomāties par to, kas mēs esam, no kurienes nākam un kas mēs vēlamies būt.

Pirmsskolas skolotāja Agnija