Ar biedrības Liepupe atbalstu projekta Rokas darba nebijās ietvaros 15.aprīlī skolā notika pasākums, uz kuru bija aicināti sākumskolas skolēni kopā ar vecākiem un audzinātājām. Mājturības skolotājas Sandras Verginas vadībā sākām gatavoties Lieldienām, un skolēni apguva prasmes olu krāsošanā ar dabas līdzekļiem
1.klases vecākus pārstāvēja Anda Alsberga, kura arī gādāja, lai visas klases saņemtu atbilstošu materiālu baltas olas, jo uz balta pamata taču raksti sanāk košāki! Vēl pirmās klases zināšanu pūrā tagad ir atziņa, ka upeņu ievārījums un piparmētru tēja ne tikai labi smaržo un ir garšīgi, bet noder, lai dabūtu viegli violetas un zaļgani pelēcīgas olas.
2.klases skolēnus atbalstīja Jolantas mamma un Kārļa vecāki. Otrklasniekiem īpaši izdevās augu ziedu un lapiņu nospiedumi, bet brūngani oranžo pamattoni olām deva sīpolu mizas.
Trešās klases skolēni dalījās ar savām mājās iegūtajām zināšanām par augu un putraimu lietošanu olu rotāšanā, un droši vien visi tagad atcerēsies, ka sāls piebēršana dara krāsu noturīgu. Mūsdienīgu akcentu senajās tradīcijās ienesa Sigurda padoms viņu ģimenē kā ietinamo materiālu izmanto papīra dvielīšus. Arī klasē tas izdevās labi!
Ceturtklasnieki bija pirmie, kas nodarbību uzsāka, tāpēc varēja citus pamācīt ar pašu apgūtu padomu olas jāliek aukstā ūdenī, lai sasilst pakāpeniski, citādi košais krāsojums var nokļūt arī iekšpusē, ne tikai uz čaumalas, jo olas saplaisās.
Kad visi bērni bija darbu pabeiguši, mājturības skolotāja krāšņo rezultātu nofotografēja, iemūžinot gan savdabīgākos rakstus, gan klases kopīgo devumu. Paldies skolotājai par padomiem un darbošanos ap KIF projektā iegūtajiem katliem, olas vārot, kā arī pamudinājumiem darbiņu veikt atbildīgi un kārtīgi. Mūsu darinājumi bija skaists telpas dekors sākumskolas kora koncertā, kas izskanēja mācību dienas noslēgumā, bet apgūtās prasmes un idejas katram pašam jāliek lietā Lieldienās.