Savu dzīvi esam pakārtojuši gadalaiku ciklam, gadskārtu ieražu svinībām.
Nebija ilgi jāgaida, kad klāt jau bija Miķeļi. Septembrī pirmsskolas grupas pārtop skaistos rudens puķu dārzos, kur gozējas dārzeņpapi un mammas. Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus un parasti tie ir jautri un skaļi.
Tā tas notika arī šoreiz, kad atvērās durvis un zālē ienāca "Rudens rūķis" (skolotāja Inese), kurš rokās nesa spaini, groziņu, ziedu pušķi un Miķelīšus.
Rudens rūķis bija atnācis no tirgus un viņa spainis un grozs bija pilns ar dārzeņiem, augļiem un ogām. Kamēr rūķis atpūtās, bērni viņam veltīja latviešu tautas dziesmu "Kur Tu biji, Miķelīti?"
Kopīgās sarunās tika noskaidrots, kad tiek svinēta Miķeļdiena, kādi darbi bija jāizdara līdz Miķeļdienai un ko bērni bija paveikuši grupiņās gaidot šos svētkus.
Par to, ka rudens mūs priecē ar savu krāšņumu, mēs pārliecinājāmies klausoties M.Zelmenes dziesmu "Rudu, rudu, rudenīt."
Rudens rūķis bērniem bija sagatavojis dažādas mīklas, kurās bija jāatpazīst dārzeņi. Par godu kartupelim, jo kartupelis jau ir kļuvis par mūsu tautas "otro maizīti", tika nodziedāta Ē.Siliņa dziesma "Kartupelis".
Visas grupas bija sagatavojušas priekšnesumu. Tās bija tautasdziesmas par rudeni, rudens ražu un Miķelīti. Savukārt rudens rūķis mazajiem pirmsskolniekiem lika nedaudz pastrādāt. Bija jāsalasa dzērvenes, jāsašķiro dārzeņi un augļi, un jāsagrupē dārzeņi, kuri aug virszemē vai zemē.
Miķeļdienā apspēlējām, apdziedājām un aprotaļājām rudeni - dārzā, mežā un druvā. Miķeļdienā atspoguļojās visu grupu skolotāju, auklīšu, mūzikas skolotājas un vecāku septembrī veiktais darbs ar bērniem.
"Rudens rūķis" - Inese