Šogad vairāk kā citus gadus gribas baltu sniegu, lāsteku un sniegpārslu mirdzumu, iebrist piesnigušā mežā, tālu projām no visiem un visa: telefoniem, zūmiem, Vatsapiem, e-pastiem. Atrast sevi klusumā un baltumā, brīvu no steigas un ikdienas rūpēm, neslēgt televizoru un nedzirdēt sliktas un biedējošas ziņas. Gribas, lai skola pielīst bērnu bezbēdīgajām čalām, smiekliem, pilna prieka.
Šis gads ir bijis pārbaudījumu gads mums visiem, taču katrs pārbaudījums ir kā svētība, lai cilvēks kaut ko iemācītos. Iemācījušies šogad esam daudz: sadarboties, mācīt un mācīties atšķirīgi no ierastā, strādāt ar dažādām tehnoloģijām dažādās vidēs, saprast un uzklausīt otru pēc būtības un ar muguras smadzenēm uztvert noskaņojumu, emocijas, vēlmes, varēšanu grūtības un veidus kā atbalstīt, palīdzēt, būt vienotiem virzībā uz mērķi. Šis gads mums attiecību ziņā ir ļāvis svinēt sirds Ziemassvētkus, kuru laikā biežāk sarunājam un sadzirdam viens otru, veltām laiku viens otram, uzklausām, saprotam, atbalstām, esam kopā un klātesoši.
Tuvojoties Ziemassvētkiem un gada nogalei, ierasts izvērtēt gadā paveikto. Šogad paveiktā ir ļoti daudz: skolas ārpuse un telpas piedzīvojušas lielas pārvērtības. Sakārtots piebraucamais ceļš, gājēju celiņi, apgaismojums un pagalms parādes pusē, nomainīti lielie gaiteņu logi, ieklāti grīdas segumi vairākās telpās, noslēgumam tuvojas moderna mājturības kabineta meitenēm ierīkošana, uzstādīšana un piegāde teju sāksies āra trenažieriem. Lielu prieku bērniem un pedagogiem sagādājusi 3 modernu interaktīvu paneļu iegāde, kas dod iespēju vadīt stundas attālināti pavisam citā kvalitātē. Pie jaunām IT ticis angļu valodas kabinets, kurš arī izremontēts. Remonti notikuši krievu valodas kabinetā, gaiteņos un tualetēs. Liels paldies Salacgrīvas novada domei par atbalstu. Par 7 jauniem datoriem esam pateicīgi Izglītības un Zinātnes ministrijai, kuri tika piegādāti pagājušajā nedēļā, lai atvieglotu attālināto mācību procesu. Par 4 jauniem portatīvajiem datoriem esam pateicīgi mūsu ilggadīgajam ziedotājam Arnim Skrastiņam.
Pārmaiņas skārušas ne tikai skolas ēku, bet mācību procesa norisi gan pēc formas, gan pēc būtības: uzsākta kompetencēs balstīta pieeja 1., 4., 7.,klasei, pirmo reizi 2020. gadā saskārāmies ar attālinātu mācību procesu, kas mums viesiem, gan bērniem, gan pedagogiem, gan vecākiem ir licis paskatīties uz izglītošanu daudz kompleksāk un visaptverošāk.
Gribu teikt lielu paldies vecākiem, kuri ir atvērti sadarbībai, atbalstoši, pacietīgi un gatavi iesaistīties sava bērna izglītošanā. Paldies!
Paldies pedagogiem, kuri ar lielu atbildību ir darījuši savu darbu, pat krietni vairāk-atbalstījuši, uzmundrinājuši, motivējuši, modinājuši, konsultējuši. Tiem, kuri strādā klātienē un attālināti -Paldies!
Paldies bērniem, kuriem šis laiks ir īpaši grūts, jo pietrūkst saunu, satikšanās, pietrūkst pulciņi, treniņi, tusiņi un bieži vien visu garo dienu, kamēr vecāki darbā, vieniem jātiek galā ar sadzīves rūpēm, mācībām un vientulību. Paldies!
Pateikties gribās visiem sadarbības partneriem, kuri ir atbalstoši, pretimnākoši. Paldies.
Novēlu visiem šos Ziemassvētkus pavadīt mierīgi, bez steigas, rast laiku rimtām sarunām, mieram un kopā būšanas priekam. Atvērt sirdi labestībai un mīlestībai. Lai balts sniegpārslu mirdzums ienāk katrā sirdī, katrā mājā, nesot līdz prieku, veselību un mīlestību.
Priecīgus Ziemassvētkus Liepupes pamatskolas kolektīva vārdā vēl direktore Arta Rubeze
Izsludināta pieteikšanās izglītības kursā Aizstāvības akadēmija
Pasaules Dabas Fonds izsludina pieteikšanos jauniešiem no 15 līdz 25 gadiem neformālās izglītības kursā Aizstāvības akadēmija. Aizstāvības akadēmija ir teorētisku un praktisku nodarbību kurss. Kursā 20 jaunieši no visas Latvijas attīstīs prasmes sadarbībā ar mentoriem, nozares ekspertiem un sabiedrībā zināmām personām savas nākotnes interešu aizstāvībai, līdzdarbojoties klimata un dabas krīžu mazināšanā.
Pilsoniskā līdzdalība ir neatņemama vides aizsardzības sastāvdaļa. Pieņemot datos un faktos nebalstītus lēmumus, vides izmaiņas var būt katastrofālas, un šīs izmaiņas visvairāk ietekmēs nākamās paaudzes. Vides interešu aizstāvības prasmju nozīmīgums jauniešiem aktualizējas arī mirklī, kad sabiedrībā arvien attīstās diskusijas par vides jautājumiem, kurās mijās dažādi iegūta informācija, veidoti secinājumi, kas nonāk pretrunās ar klimata un vides zinātnes rekomendācijām dabas, ekonomisko un sociālo sistēmu
Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Debašu asociāciju "Quo Tu Domā" ir izstrādājis apmācību kursu Aizstāvības akadēmija, kurā ietvertas unikālas 6 teorētiskas un praktiskas nodarbības. Katra nodarbība sastāv no teorijas par sabiedriskās līdzdalības veidiem un iespējām tos iniciēt, nevalstisko organizāciju lomu tajos, vides aizsardzības aktualitātēm, komunikācijas nozīmi, bet otrā daļa no praktiskām apmācībām, piemēram, dalības pilsoniskajās aktivitātēs, kritiskās domāšanas un argumentācijas prasmju attīstības debatēm.
Kursa noslēgumā dalībnieki izstrādās kursa darbus pilsoniskās līdzdalības aktivitātes vides interešu aizstāvībā. Aizstāvības akadēmijas absolventi atkārtoti tiksies Vasaras skolā.
Dalība kursā Aizstāvības akadēmija ir bezmaksas. Tāpat arī tiks segti dalībnieku izdevumi, kas saistīti ar ēdināšanu un transportu kursa laikā.
Apmācību kurss Aizstāvības akadēmija īstenota projektā Jauniešu līdzdalības veicināšana un stiprināšana interešu aizstāvībā. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu ticību savām spējām ietekmēt norises valstī un attīstītu prasmes, kuras nepieciešamas pilsoniski aktīvai personībai.
Projektu Jauniešu līdzdalības veicināšana un stiprināšana interešu aizstāvībā finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu Aktīvo iedzīvotāju fonds. Plašāka informācija par Aktīvo iedzīvotāju fondu: www.activecitizensfund.lv.
Informāciju sagatavoja
Laura Treimane,
Pasaules Dabas Fonda projekta vadītāja
AS Latvijas valsts meži (LVM) septembrī piedāvāja 6. klasēm izzināt mežu mācību pārgājienos brīvā dabā jeb LVM Meža ekspedīcijās. Pieteikšanās noritēja no 10. 25. augustam un 6.klases audzinātāja Solveiga Boka pieteica 5. un 6.klasi doties uz Latvijas valsts mežu reģionu Velēnas, Lizuma pagastā.
Ekspedīciju saturs
veidots atbilstoši kompetenču pieejai un jaunajam izglītības saturam
dabaszinātnēs. Skolotāji vadīja mācību procesu ārpus telpām, kur bija iespējams
nodrošināt aktuālo divu metru distanci.
29.septembrī skolēni ar autobusu devās Meža ekspedīcijā uz Velēnām, iepazina meža zinātni, kur izmanto meža koksni, mācījās skaitīt kokus mežā un noteikt to vecumu gan priedēm, gan eglēm, noteikt koku augstumu, kā pareizi stādīt mežu un kopt jaunaudzes, kā retināt to, kā aizsargāt kokus no meža dzīvniekiem un kaitēkļiem, kādas bagātības sniedz mežs cilvēkiem un ko nozīmē Būvējam zaļi. 5 un 6.klases skolēnu komanda 5.klases skolnieka Armanda Sprudzāna vadībā uzbūvēja stabilu koka tiltu no dēliem, neizmantojot nevienu naglu vai kādu stiprināmo materiālu.
Skolēni vērojumus,
pierakstus veica ekspedīcijas darba burtnīcā.
Pateicamies skolas
direktorei Artai Rubezei un Latvijas valsts meži darbiniekiem par iespēju
izzināt meža zinātni.
Jau otro gadu Latvijas Zaļā kustība kopā ar piekrastes skolām rīko Piekrastes vērotāju ekspedīcijas. Šogad pieteikušās jau 15 piekrastes skolas un to starpā Liepupes pamatskola, kuras pētīs savas piekrastes liedagu un kāpu piesārņojumu un arī bioloģiskās daudzveidības piemērus. Aktīvākās komandas par interesantākajiem pētījumiem un novērojumiem saņems balvas un uzaicinājumu edalīties trešajā Piekrastes Jauniešu Forumā, kas notiks 30.oktobrī.
1.oktobra saulainajā pēcpusdienā visi 8. un 9.klases skolēni devās uz Rīgas jūras līča piekrastes teritoriju veikt projekta uzdevumus - vērot bioloģisko daudzveidību, kā arī, vai ir atrodamas invazīvās svešzemju augu un dzīvnieku sugas, piesārņojumi un to iespējamie avoti. Skolēni izveidoja 4 komandas, katrā pa 4 -5 skolēni Kaija, Lakstīgalas, Pīļknābji un Jūras oļi. Komandas veica pētījumus 1 km attālumā no Laveru mājām uz Rīgas un Salacgrīvas pusi un no Lembužiem uz Salacgrīvas un Rīgas pusi. Jūras piekrastē bija daudz medūzas kā bezkrāsainie želejveida mazie šķīvīši gan ūdenī, gan sažuvušas smilšainā piekrastē.
Tika fotografēti interesanti
šūnakmeņi, oļi un vēsturiskie akmeņi, kas norāda, kā kādreiz tur ir bijusi kuģu
būvētava. Prieks bija par to , ka mūsu pludmale ir sakopta un tīra no sadzīves
atkritumiem. Tika mērīta jūras ūdens temperatūra, svarīgākie atradumi tika
fiksēti fotokamerā.
Savus vērojumus skolēni pierakstīja sagatavotās darba burtnīcās. Dabaszinību stundās komandas veikts pētījuma kopsavilkumu un to kopā ar fotoattēliem nosūtīs projekta vadītājam Jānim Matulim, biedrības Latvijas Zaļā kustība līdz 10.oktobrim.
Skolēniem patika veikt vērojumus brīvā dabā, smaids un prieks bija jūtams viņu sejās, kad darbs bija paveikts.
18.septembra
rīts skolā bija sportisks visai skolas saimei. Uz rīta vingrošanu sporta zālē
pulcējās pamatskolas skolēni, gan mazie rūķi, gan 5., 6.gadnieki.
Sporta zālē
izliktais Olimpiskais karogs un direktores uzruna iedvesmoja ikvienu šodienu
aizvadīt sportiski.
Vingrojuma
kompleksu palīdzēja izvingrot mūsu sportiskās meitenes- IEVA , LINDA no
8.klases un BETIJA, DACE no 9.klases.
Pēc tam 9.klase
organizēja un tiesāja klašu grupām
stafetes.
Mazie rūķi un
pirmskolnieki ar skolotāju Mariku un auklītēm devas rotaļās uz aktu zāli.
Katrs dalībnieks
par piedalīšanos Olimpiskā dienā saņēma SERTIFIKĀTU.
Liepupes
pamatskolas dārzā, zem kuplajiem ozolu zariem, meklējot pavēni no saules
stariem, 13. jūnijā notika 9.klases
izlaidums. Ziedu kompozīciju ieskauts, tikko nopļautas zāles, ziedošu
margrietiņu, vēlo ceriņu un košo peoniju smaržā
tērpies, skolas dārzs tika iekārtots absolventu un viņu vecāku
svarīgajam brīdim. Šogad pamatskolu absolvēja 12 jaunieši, 10 braši puiši un 2
meitenes.
Triju izglītojamo vidējie vērtējumi bija krietni virs 8 ballēm, un komplektā ar dalību mācību priekšmetu olimpiādēs ar labiem rezultātiem, piedalīšanos valsts konkursos un sporta sacensībās tie izglītojamajiem nodrošināja Salacgrīvas novada absolventu konkursa Labākais absolvents naudas balvas 50 eur apjomā. Balvu Labākais absolvents saņēma Līga Enija Vikmane, Evita Lindenberga un Edvards Pavlovskis.
Starpnovadu
olimpiādēs 2. vietu latviešu valodā
ieguva Līga Enija Vikmane un matemātikā
Jānis Krūmiņš, saņemot Goda rakstu un mākslinieka Oļega Auzera sudraba pūcītes.
Skolas atzinību par augstiem sasniegumiem mācībās bez trijiem nosauktajiem Labākais absolvents nominantiem saņēma vēl trīs centīgi un atbildīgi jaunieši Ilvars Dubults, Jānis Krūmiņš un Jānis Valters Gaigals, kuru vidējie vērtējumi bija augsti - virs 8 ballēm. Šogad 50% absolventu vidējais vērtējums bija virs 8 ballēm!
Ikvienam
absolventam bija par ko pateikties, jo tikpat dažādas, kā ir krāsas mākslinieku
paletē, tik dažādi un talantīgi ir mūsu jaunieši. Paldies vārdus saņēma visi -
kurš par dalību sporta sacensībās un to organizēšanu, kurš par dīdžeja darbu
skolas pasākumos, kurš par klavieru spēli un draudzīgumu, skolēnu domes
vadīšanu, uzvarām dambretes sacensībās 9 gadu garumā, darbu ekopadomē.
Klases
audzinātāja Mārīte Sakārne bija devītklasnieku stiprais balsts pēdējos 3 gadus.
Paldies audzinātājām, kuras audzināja devītos no skolas gaitu sākuma: Inesei
Eglītei, Agnijai Bronkai, tikai uz īsu
brīdi, pedagoģiskās prakses laiku ceturtajā klasē, šos bērnus audzināja Inga
Jurka un Kristīne Baumane. Paldies
audzinātājām, īpaši Mārītei, par atbalstu jauniešiem, par vērtībām un
atbildību, kas tika ieaudzinātas!
Paldies
pedagogiem par zināšanām! Paldies vecākiem par atbalstu!
Paldies
Salacgrīvas novada domes priekšsēdētāja vietniecei Evijai Keiselei par ceļa
vārdiem absolventiem! Paldies Liepupes pārvaldes vadītājai Ilzei Ozoliņai par
atbalstu un laba vēlējumiem!
Lai jauniešiem
jauni sapņi, jaunas virsotnes, jauni mērķi! Lai izdodas!