2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Mūsu mazais pārgājiens

Mūsu pagastā atrodas uzņēmums "Kāpnes". Lai iepazītu vietējos ražotājus, uzzinātu, ko ražo no koka, noskaidrotu, kādas prasmes nepieciešamas šajā darbā, Liepupes vidusskolas sākumskolas skolēni devās ekskursijā uz šo ražotni.

Par dažādu koku sugu izplatību, izmantošanu un īpašībām pastāstīja galdnieks Valdis Priede. Viņš demonstrēja, kā koka dēlis tiek sagatavots mēbeļu ražošanai.

Par tālāko tehnoloģisko procesu stāstīja galdnieks Gatis Gūtmanis. Vērojām darbībā zāģi, slīpmašīnu, frēzi un citus darbagaldus. Skolēni secināja, ka galdnieka darbā vajadzīgas gan matemātikas un bioloģijas zināšanas, gan prasme zīmēt un darboties ar datoru. Svarīgi ievērot arī drošības noteikumus un kārtību.

Trešā klase savus ekskursijas iespaidus izteica radošā darbā, sacerot un uzzīmējot pasaku „Par koku, kas gāja ciemos uz ‘Kāpnēm’”. Paldies par konsultācijām un tehnisko atbalstu skolotājai Baibai, skolas saimniekam un datorspeciālistei Līgai.

Izveidotā grāmata aizceļoja uz Zemkopības ministriju, lai piedalītos konkursā ‘’Mūsu mazais pārgājiens’’. Ar otru eksemplāru varēsiet iepazīties skolas bibliotēkā.

Sandra Zaķe