2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Tikšanās ar pasaku omi Liepupē

Vai arī jums patīk pasakas? Liepupes vidusskolas skolēniem patīk, un tāpēc skolas bibliotēka, sadarbojoties ar Izglītības un kultūras biedrību ‘’Liepupe’’, projekta „Literārais cikls „Sarunas. Tikšanās ar literātiem Liepupes pagastā”” ietvaros ciemos aicināja pasaku autori no pavisam netāliem kaimiņiem, Limbažu pasaku omi Regīnu Ļovinu. Lai gan gadu skaits jau sniedzas devītajā desmitā, Regīnas kundze saskata brīnumaino visdažādākajos apkārtnes notikumos un priekšmetos, un, pieliekot klāt gudru padomu, rada jaukus, tēlainus darbus gan maziem, gan lieliem.

Ar vairākām pasakām iepazināmies tikšanās laikā. Bibliotēkas pulciņa dalībnieces no 5.klases dramatizējumā attēloja pasakas ‘Muša Tuša un Kode Mode’’ varoņus. Trešās klases skolniece Samanta Andersone nolasīja fragmentu no ‘’Apburtās zemes pasakām’’, bet otrās klases skolnieks Ilvars Dubults uzstājās kopā ar mammu un klausītāji uzzināja, kā klājās lielīgajai slotai. Pasaku, kas veltīta tieši Liepupes novada vietām, pastāstīja pati autore, bet vienu no jaunākajām, pasaku par pienākumu veikšanu, ko aizmirsuši Sals un Putenis, nolasīja skolas bibliotekāre.

Daļa no autores devuma jau izdotas četrās izdevniecības ‘’Jumava’’ grāmatās, bet rakstnieces pūrā ir aptuveni 200 pasaku, tādēļ dažas no sarakstītajām viņa dāvināja Liepupes klausītājiem vēl nepublicētas. Tas rosinās mūs veidot krājumiņu pašu spēkiem, rīkojot ilustrāciju konkursu.

Nesteidzīgu sarunu par iedvesmas rosinātājiem un traucēkļiem nelielā pedagogu un bibliotēkas draugu lokā turpinājām arī pie tējas tases.

Paldies par iespēju mirkli atpūsties un pasapņot rudens un skolas darbu steigā sakām visiem pasākuma dalībniekiem, kā arī finansētājiem – Latvijas Kultūrkapitāla fondam un Salacgrīvas novada domei.

Sandra Zaķe