Liepupes pamatskola Liepupes pamatskola
"Veiksmes", Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, Latvija LV-4023
+371 6402 0376
+371 6402 0354
liepupespsk@salacgriva.lv


<< Maijs 2020 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Brauciens uz Stokholmu
29.04.2019


 

Brauciens uz Stokholmu

      No 22. līdz 24.aprīlim 8.klase, audzinātāja Mārīte un divas meitenes no 7.klases devās braucienā uz Zviedrijas galvaspilsētu – Stokholmu. Ceļā devāmies ar Tallink kruīza prāmi ’’Romantika’’.

      Ierodoties Rīgas Pasažieru ostā, sagaidījām kad ieradīsies visi ekskursanti, nodevām personu apliecinošos dokumentus, lai varētu katram noformēt ieejas kartīti, kura arī, starp citu, bija lietojama kā atslēga kajītei, un devāmies augšā pa eju, kura ieved prāmī. Aizgājām nolikt līdzi paņemtās somas kajītēs, apskatījām kajītes un devāmies izlūkot prāmi. Brīdī, kad prāmis atiet no Rīgas Pasažieru ostas, 9.stāvā uz klāja to varēja vērot. Vērot kur un kā prāmis peld, varēja arī 6.stāvā smēķēšanas zonā un kajītēs, kuras mums bija ar lodziņiem.

      Vakarā parakstījāmies uz apsveikuma kartiņas, kura bija novēlēta Jānim dzimšanas dienā, lai brīdī, kad iestājas jauna diena, 23.aprīlis, viņu varētu apsveikt.

      Katrs nopirkām loterijas biļeti, bet, diemžēl, šoreiz izlozē nevienam no mums nepaveicās. Ar interesi vērojām ko izvēlas cilvēki, kuriem ir laimīgā loze – ceļojumu uz Stokholmu 4 personām vai riskēs un atvērs durtiņas, nezinot kas tajās paslēpts.

      No rīta, 23.aprīlī, devāmies brokastīs ’’Grande Buffet’’ restorānā, kur katrs varēja izvēlēties ko vien vēlas no piedāvāto ēdienu klāsta. Pēc brokastīm devāmies uz klāju 9.stāvā, kur zēni Jāni sveica ceļot gaisā ar krēslu 15 reizes.

      Kad piestājām Värtahamnen ostā, Stokholmā, tad devāmies ar kājām izstaigāt Stokholmas pilsētu un apmeklēt dažādas vietas, piemēram, Vasa muzeju, kurā ir saglabājies pasaulē vienīgais 17.gs. kuģis. Kā noskaidrojām, tad Vasa muzejs ir visvairāk apmeklētais muzejs Skandināvijā. Atpakaļceļā uz ostu braucām ar metro, kuru, gan bija problemātiski atrast, bet beigās jau, pajautājot attiecīgajam personālam atbalstu, saņēmām norādes kur doties. Atgriežoties prāmī, bija iespēja relaksēties SPA centrā, saunā.

      23.aprīļa vakarā, vakara vadītāji sveica jubilārus. Ņemot vērā, ka skolotāja bija pieteikusi arī Jāni, tad arī viņu izsauca nostāties blakus pārējiem jubilāriem skatītāju priekšā. Jubilārus sveica ar dzirkstošiem dzērieniem un iespēju uztaisīt fotosesiju turpat uz prāmja. Vēlāk vakarā bija iespēja klausīties koncertu un skatīties šovu.

      24.aprīļa rītā pamostoties, tie kuri vēlējās, aizgāja uz prāmja veikalu nopirkt suvenīrus vai ko citu, ko atvest uz Latviju, jo plānotais piestāšanas laiks Rīgas Pasažieru ostā bija 11.00. Piestājot Rīgas Pasažieru ostā, aizgājām uz automašīnu stāvlaukumu, kur iekāpām vecāku mašīnās un, pozitīvus iespaidus guvuši, braucām uz mājām!

      Pateicamies vecākiem, kuri atveda un aizveda no Rīgas!

8.klases skolniece Līga Enija Vikmane

Vairāk bildes skatīt šeit... 
      Atpakaļ