Liepupes pamatskola Liepupes pamatskola
"Veiksmes", Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, Latvija LV-4023
+371 6402 0376
+371 6402 0354
liepupespsk@salacgriva.lv


<< Maijs 2019 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

1991. gada barikādēm 30 20.01.2021

 

 

 

UZZINI VAIRĀKVUGD izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā 20.01.2021

 

VUGD izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā

 

   Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka  ik gadu ziemā vairāki desmiti cilvēku ielūzt ūdenstilpju ledū un noslīkst. Nereti palīdzība nepieciešama arī bērniem un jauniešiem, tāpēc VUGD ir sagatavojis informatīvo materiālu kopumu par drošību ziemā un bīstamību atrasties uz ūdenstilpju ledus. Šajā ziemā no Latvijas ūdenstilpēm izcelti jau 10 bojāgājuši cilvēki, kuri bija ielūzuši ledū, bet vēl vairāki cilvēki tika izglābti. Situāciju pasliktina tas, ka, redzot pieaugušos uz nedrošā ledus, bērni un jaunieši seko viņu piemēram un dodas uz aizsalušām ūdenstilpēm slidot un pastaigāties. Sagatavoto materiālu mērķis ir izglītot un atgādināt bērniem un jauniešiem par drošību ziemā. Materiālos pieejama izglītojoša informācija par bīstamību atrasties uz ledus, kā arī padomi par to, kā rīkoties, ja redz ledū ielūzušu cilvēku un ko darīt, ja pašam sanāk ielūzt ledū. Šīs zināšanas noderēs ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī viņu vecākiem un pedagogiem. Informatīvie materiāli – prezentācijas, darba lapas, testi – sagatavoti divām vecuma grupām: 1. – 4. klašu audzēkņiem, kā arī 5.klašu skolēniem un vecākiem bērniem un jauniešiem. Sagatavotie materiāli interesantā veidā ļaus izprast svarīgu informāciju, kas saistīta ar drošību ziemā. Visi informatīvie materiāli ir pieejami VUGD tīmekļa vietnes sadaļā Noderīgi – Materiāli par drošību ziemā https://www.vugd.gov.lv/lv/drosiba-ziema.  

Lai interesants un noderīgs laiks, kas pavadīts uzzinot vairāk par drošību ziemā! Lai drošiem piedzīvojumiem bagāta ziema!

 

Liepupes pamatskolas pirmsskolas izglītojamo autobusa kustības grafiks 20.01.2021

Liepupes pamatskolas pirmsskolas izglītojamo

autobusa kustības grafiks

(pašvaldības transports)

no š.g. 25.janvāra līdz 5.februārim

No rīta:

8:00 – Sniedzes  

8:15 – Tūjas ķ.f.  

8:30 – skola 

Pēcpusdienā:

15:30 – skola – Prinkas –Tūjas ķ.f. – Dunte– Sniedzes  

Bērnus brauciena laikā pavadīs skolas dežurante

  • Pēc valstī pieņemtajiem lēmumiem šis termiņš varētu mainīties 


Liepupes pamatskolas pirmsskolas izglītojamo autobusa kustības grafiks (pašvaldības transports) 07.01.2021

Liepupes pamatskolas pirmsskolas izglītojamo

autobusa kustības grafiks (pašvaldības transports)

no š.g. 11.janvāra līdz 25.janvārim

 

No rīta

8:00 – Sniedzes  

8:15 – Tūjas ķ.f. 

8:30 – skola

 

Pēcpusdienā

15:30 – skola – Prinkas –Tūjas ķ.f. – Dunte– Sniedzes 

 

Bērnus brauciena laikā pavadīs skolas dežurantePriecīgus Ziemassvētkus! 15.12.2020


   Šogad vairāk kā citus gadus gribas baltu sniegu, lāsteku un sniegpārslu mirdzumu, iebrist piesnigušā mežā, tālu projām no visiem un visa: telefoniem, zūmiem, Vatsapiem, e-pastiem. Atrast sevi klusumā un baltumā, brīvu no steigas un ikdienas rūpēm, neslēgt televizoru un nedzirdēt sliktas un biedējošas ziņas. Gribas, lai skola pielīst bērnu bezbēdīgajām čalām, smiekliem,  pilna prieka.  

   Šis gads ir bijis pārbaudījumu gads mums visiem, taču katrs pārbaudījums ir kā svētība, lai cilvēks kaut ko iemācītos. Iemācījušies šogad esam daudz: sadarboties, mācīt un mācīties atšķirīgi no ierastā, strādāt ar dažādām tehnoloģijām dažādās vidēs, saprast un uzklausīt otru pēc būtības un ar muguras smadzenēm uztvert noskaņojumu, emocijas, vēlmes, varēšanu grūtības un veidus kā atbalstīt, palīdzēt, būt vienotiem virzībā uz mērķi. Šis gads mums  attiecību ziņā ir ļāvis svinēt „sirds Ziemassvētkus”, kuru laikā biežāk sarunājam un sadzirdam viens otru, veltām laiku viens otram, uzklausām, saprotam, atbalstām, esam kopā un klātesoši. 

   Tuvojoties Ziemassvētkiem un gada nogalei,  ierasts izvērtēt gadā paveikto. Šogad paveiktā ir ļoti daudz: skolas ārpuse un telpas piedzīvojušas lielas pārvērtības. Sakārtots  piebraucamais ceļš, gājēju celiņi, apgaismojums un pagalms parādes pusē, nomainīti lielie gaiteņu logi, ieklāti grīdas segumi vairākās telpās, noslēgumam tuvojas moderna mājturības kabineta meitenēm ierīkošana, uzstādīšana un piegāde teju sāksies āra trenažieriem. Lielu prieku bērniem un pedagogiem sagādājusi 3 modernu interaktīvu paneļu iegāde, kas dod iespēju vadīt stundas attālināti pavisam citā kvalitātē. Pie jaunām IT ticis angļu valodas kabinets, kurš arī izremontēts. Remonti notikuši krievu valodas kabinetā, gaiteņos un tualetēs. Liels paldies Salacgrīvas novada domei par atbalstu. Par 7 jauniem datoriem esam pateicīgi Izglītības un Zinātnes  ministrijai, kuri tika piegādāti pagājušajā nedēļā, lai atvieglotu attālināto mācību procesu. Par 4 jauniem portatīvajiem datoriem esam pateicīgi mūsu ilggadīgajam ziedotājam  Arnim Skrastiņam. 

   Pārmaiņas skārušas ne tikai skolas ēku, bet mācību procesa norisi gan pēc formas, gan pēc būtības: uzsākta kompetencēs balstīta pieeja 1., 4., 7.,klasei, pirmo reizi 2020. gadā saskārāmies ar attālinātu mācību procesu, kas mums viesiem, gan bērniem, gan pedagogiem, gan vecākiem ir licis paskatīties uz izglītošanu daudz kompleksāk un visaptverošāk. 

   Gribu teikt lielu paldies vecākiem, kuri ir atvērti sadarbībai, atbalstoši, pacietīgi  un gatavi iesaistīties sava bērna izglītošanā. Paldies! 

   Paldies pedagogiem, kuri ar lielu atbildību ir darījuši savu darbu, pat krietni vairāk-atbalstījuši, uzmundrinājuši, motivējuši, modinājuši, konsultējuši. Tiem, kuri strādā klātienē un attālināti -Paldies! 

   Paldies bērniem, kuriem šis laiks ir īpaši grūts, jo pietrūkst saunu, satikšanās, pietrūkst pulciņi, treniņi, „tusiņi” un bieži vien visu garo dienu, kamēr vecāki darbā, vieniem jātiek galā ar sadzīves rūpēm, mācībām un vientulību. Paldies! 

   Pateikties gribās visiem sadarbības partneriem, kuri ir atbalstoši, pretimnākoši. Paldies. 

   Novēlu visiem šos Ziemassvētkus pavadīt mierīgi, bez steigas, rast laiku rimtām sarunām, mieram un  kopā būšanas priekam. Atvērt sirdi labestībai un mīlestībai. Lai balts sniegpārslu mirdzums ienāk katrā sirdī, katrā mājā, nesot līdz prieku, veselību un mīlestību. 


Priecīgus Ziemassvētkus Liepupes pamatskolas kolektīva vārdā vēl direktore Arta RubezePasaules Dabas Fonds izsludina pieteikšanos izglītības kursam “Aizstāvības akadēmija” 11.12.2020

 

Izsludināta pieteikšanās izglītības kursā “Aizstāvības akadēmija”

 

Pasaules Dabas Fonds izsludina pieteikšanos jauniešiem no 15 līdz 25 gadiem neformālās izglītības kursā “Aizstāvības akadēmija”. “Aizstāvības akadēmija” ir teorētisku un praktisku nodarbību kurss. Kursā 20 jaunieši no visas Latvijas attīstīs prasmes sadarbībā ar mentoriem, nozares ekspertiem un sabiedrībā zināmām personām savas nākotnes interešu aizstāvībai, līdzdarbojoties klimata un dabas krīžu mazināšanā.

 

Pilsoniskā līdzdalība ir neatņemama vides aizsardzības sastāvdaļa. Pieņemot datos un faktos nebalstītus lēmumus, vides izmaiņas var būt katastrofālas, un šīs izmaiņas visvairāk ietekmēs nākamās paaudzes. Vides interešu aizstāvības prasmju nozīmīgums jauniešiem aktualizējas arī mirklī, kad sabiedrībā arvien attīstās diskusijas par vides jautājumiem, kurās mijās dažādi iegūta informācija, veidoti secinājumi, kas nonāk pretrunās ar klimata un vides zinātnes rekomendācijām dabas,  ekonomisko un sociālo sistēmu

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Debašu asociāciju "Quo Tu Domā" ir izstrādājis apmācību kursu “Aizstāvības akadēmija”, kurā ietvertas unikālas 6 teorētiskas un praktiskas nodarbības. Katra nodarbība sastāv no teorijas par sabiedriskās līdzdalības veidiem un iespējām tos iniciēt, nevalstisko organizāciju lomu tajos, vides aizsardzības aktualitātēm, komunikācijas nozīmi, bet otrā daļa – no praktiskām apmācībām, piemēram, dalības pilsoniskajās aktivitātēs, kritiskās domāšanas un argumentācijas prasmju attīstības debatēm.

Kursa noslēgumā dalībnieki izstrādās kursa darbus – pilsoniskās līdzdalības aktivitātes vides interešu aizstāvībā. “Aizstāvības akadēmijas” absolventi atkārtoti tiksies Vasaras skolā.

Pieteikšanās kursā “Aizstāvības akadēmija” atvērta no 2020. gada 9. decembra līdz 31. decembrim, aizpildot elektronisko anketu: https://ej.uz/PDFAkademija2021. Mācību kursa programma un papildu informācija: https://ej.uz/AkademijasProgramma2021

Dalība kursā “Aizstāvības akadēmija” ir bezmaksas. Tāpat arī tiks segti dalībnieku izdevumi, kas saistīti ar ēdināšanu un transportu kursa laikā.

Apmācību kurss “Aizstāvības akadēmija” īstenota projektā “Jauniešu līdzdalības veicināšana un stiprināšana interešu aizstāvībā”. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu ticību savām spējām ietekmēt norises valstī un attīstītu prasmes, kuras nepieciešamas pilsoniski aktīvai personībai.

Projektu ”Jauniešu līdzdalības veicināšana un stiprināšana interešu aizstāvībā” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Plašāka informācija par Aktīvo iedzīvotāju fondu: www.activecitizensfund.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Treimane, Pasaules Dabas Fonda projekta vadītāja

e-pasts: ltreimane@pdf.lv, T.: 28288090 Skolēnu transports no š.g. 7.decembra līdz 18.decembrim 02.12.2020

 

 Liepupes pamatskolas izglītojamo

autobusa kustības grafiks

no š.g. 7.decembra līdz 18.decembrim

Uz skolu – bez izmaiņām

Mājās

1.maršruts – 13:45 – skola – Kušķi – skola 

2.maršruts – 14:05 – skola – Gulbīši – Dunte – Kuģu piestātne – Tūjas ķ.f. – Zaķi  – Mežmaļi – Kannieki – Gūtmaņi 5.un 6.klasēm mācības notiks attālināti sākot no 27.11.2020. 25.11.2020

 

Pamatojoties uz 24.11.2020. grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” :

5.un 6.klasēm mācības notiks attālināti sākot no 27.11.2020.

 


Arhīvs
2021 (4)   
2020 (61)   
2019 (72)   
2018 (101)   
2017 (102)   
2016 (78)   
2015 (63)   
2014 (46)   
2013 (6)   
2012 (2)   
2011 (8)