„Meža ekspedīcija 2020”

„Meža ekspedīcija 2020”

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) septembrī piedāvāja 6. klasēm izzināt mežu mācību pārgājienos brīvā dabā jeb LVM Meža ekspedīcijās. Pieteikšanās noritēja no 10. – 25. augustam un 6.klases audzinātāja Solveiga Boka pieteica 5. un 6.klasi doties uz Latvijas valsts mežu reģionu Velēnas, Lizuma pagastā.

Ekspedīciju saturs veidots atbilstoši kompetenču pieejai un jaunajam izglītības saturam dabaszinātnēs. Skolotāji vadīja mācību procesu ārpus telpām, kur bija iespējams nodrošināt aktuālo divu metru distanci.

29.septembrī skolēni ar autobusu devās Meža ekspedīcijā uz Velēnām, iepazina meža zinātni, kur izmanto meža koksni, mācījās skaitīt kokus mežā un noteikt to vecumu gan priedēm, gan eglēm, noteikt koku augstumu, kā pareizi stādīt mežu un kopt jaunaudzes, kā retināt to, kā aizsargāt kokus  no meža dzīvniekiem un kaitēkļiem, kādas bagātības sniedz mežs cilvēkiem un ko nozīmē „Būvējam zaļi”. 5 un 6.klases skolēnu komanda 5.klases skolnieka Armanda Sprudzāna vadībā uzbūvēja stabilu koka tiltu no dēliem, neizmantojot nevienu naglu vai kādu stiprināmo materiālu.

Skolēni vērojumus, pierakstus veica ekspedīcijas darba burtnīcā.

Pateicamies skolas direktorei Artai Rubezei un Latvijas valsts meži darbiniekiem par iespēju izzināt meža zinātni.

Bildes no "Meža ekspedīcijas 2020"  skatīt šeit...