Mārtiņi sākumskolā
12.11.2014

Kas dimd, kas rīb ap istabiņu?

Latviskajā gadskārtā pienācis Mārtiņu laiks. Mārtiņu dziesmas tikko izskanējušas arī Liepupes vidusskolā. Te sākumskolas bērnus kopā pulcēja etnisko tradīciju kopa „Skale”, lai rotaļās ejot, stiprinātu latvisko dzīvesziņu un svinētu rudens darbu nobeigumu.

Dziesma „Divējāda saule tek” rosināja pirms Mārtiņu līksmības padomāt par nupat aizvadīto veļu laiku un to, cik katrs pats atstājam aiz sevis. Rotaļas „Kur tu teci gailīti”, „Mārtiņa gailīši dancīti veda”, „ Rupjmaiz’kukul’s” ievadīja seno darba tradīciju ritmā, ļāva sevi parādīt un reizē sajust savu piederību kopīgam pulkam.

Mārtiņbērni svētkiem bija centīgi posušies: gatavojuši tautasdziesmas, apguvuši rotaļas, rotājuši savu gaiteni. Centīgi maskojušies, izteiksmīgi krāsojušies ķekatnieki pa klašu grupām ar lepnumu varēja iziet goda apli, saņemot pārējo dalībnieku aplausus.

Līksmās rotaļas nokausēja ne vienu vien draiskuli, un noslēguma dziesma „Nogodēju rudzus, miežus” atkal skanēja nesteidzīgi un rimti.

Mārtiņu tirgus svētku noslēgumā pulcēja neredzēti lielu pārdevēju skaitu, daudzajiem gardumiem netrūka arī pircēju. Paldies vecākiem, kas ik gadu palīdz bērniem sagatavoties šim tradicionālajam svētku tirdziņam, iesaistās masku gatavošanā un kopā ar bērniem svin latviešu svētkus!

Kopā ar „Skali” un sākumskolas saimi dziedāja, dejoja, pīrāgus ēda arī Sandra Zaķe

Bildes skatīt galerijā