Mārtiņdienas pasākums pirmsskolā
17.11.2016

Ja Mārtiņa dienā salst, tad ap Ziemassvētkiem būs silts laiks. (Latviešu tautas ticējums)

10.novembrī latvieši svin Mārtiņdienu, baida prom rudens tumsu, gaida ziemu. Pēc sentēvu tradīcijām Mārtiņos sākas ķekatās iešana. Tādēļ arī pirmsskolas bērni bija saģērbušies interesantās maskās – bija atnākuši gan zaķi, gan vāveres, gan kaķi un lāči, gan cālīši un paši galvenie – Mārtiņdienas gaiļi. Tika dziedātas dziesmas, skaitītas tautasdziesmas, iets rotaļās.

Šogad ziema jau bija atnākusi, tādēļ visus ļoti interesēja, kāds laiks būs turpmāk. Senie latvieši laiku pareģoja, vērojot laika apstākļus īpašās dienās – gadskārtu svētkos.
6-gadīgie bērni bija iemācījušies latviešu tautas ticējumus par laika pareģošanu, tādēļ visi kopā vērojām laiku un secinājām, ka pēc senlatviešu ticējumiem, šogad Ziemassvētkos būs silts laiks, jo „Ja Mārtiņos pīles iet pa ledu, tad Ziemassvētkos tās ies pa dubļiem”.

Protams, svētki nebūtu īsti svētki bez cienasta. Pasākuma saviesīgā daļa turpinājās pirmsskolas grupiņās, kur mazie cienājās ar plātsmaizi. Paldies, mūsu virtuves saimniecēm par garšīgo cienastu un direktorei par doto iespēju tikt pie garduma.

Agnija Bronka, pirmsskolas skolotāja

Vairāk bildes skatīt šeit ...