7.decembrī Rīgas Tehniskajā koledžā norisinājās "Elektronikas diena 2017"
13.12.2017

7.decembrī   Rīgas Tehniskajā koledžā norisinājās

"Elektronikas diena 2017"

Jau ceturto gadu ir veiksmīgi norisinājies pasākums "Elektronikas diena"! Šogad pasākumā piedalījās vairāk kā 200 dalībnieku no 39 elektronikas un robotikas pulciņiem un 5 profesionālās izglītības iestādēm.

Darbnīcā-konkursā «Jaunais elektroniķis 2017» dalībnieki sacentās divās sarežģītības pakāpēs. Zemākajā piedalījās 4.-8.klašu, bet augstākajā – 9.-12.klašu audzēkņi, Zemākajā sarežģītības pakāpē tika izmantotas gaismas diodes, tranzistori un rezistori.

Liepupes vidusskolas elektronikas pulciņu pārstāvēja:

Armands Ungurs un Arturs Kalniņšs- 8.klase, zēni ar uzdevumu veiksmīgi tika galā diodes dega un propellers griežās.

Viktoram Turkovam un Jānim Krūmiņam -7.klase, nedaudz pietrūka laika (limits 2 astronomiskās stundas), lai pabeigtu.

Paralēli konkursiem skolotājiem bija iespēja piedalīties seminārā par jaunākajām tendencēm elektronikas nozarē, kurā tika diskutēts arī par to, vai roboti patiešām kādu dienu atņems cilvēkiem darbu, saņemt informāciju par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides iespējām STEM interešu izglītībā un par plānotajiem elektronikas un robotikas pulciņu pasākumiem.

Papildus bija iespēja uzzināt par profesionālās un augstākās izglītības iespējām elektronikas jomā Latvijā, piedalīties Overly virtuālajās velo sacensībās, iejusties DJ lomā, iepazīt mūzikas skaņu tehniku un izzināt fizikas maģiju kopā ar Laboratorium zinātnisko triku laboratoriju, kā arī kopā ar pasākuma vadītāju Kristapu Skuteli piedalīties Brain Games konkursos un sacensībās. Pasākuma dalībniekiem tiks organizēta iepazīšanās ekskursija pa Rīgas Tehnisko koledžu.

Konkursa un pasākumu foto galeriju skatiet pielikumā šeit...

Elektronikas pulciņa vadītāja Rita Gulbe