Ciemos lauku sētās

Ciemos lauku sētās

Pirms rudens salnām Liepupes pamatskolas 1.- 4.klašu skolēni devās ceļā uz kaimiņu novadu – zemnieku saimniecībām „Reķi” un „Priedītes”, lai tuvāk iepazītos ar lauksaimnieku darbu.

„Reķi” ir augļkopības saimniecība, kur bioloģiski tiek audzēti, galvenokārt, āboli. Bez zināšanām par ābeļu potēšanu, glabāšanu un šķirnēm bērni guva prieku gan degustējot  ābolus un sulu, gan dažādus graudus, gan izbraucot pa ābeļdārzu traktora vilktā vagoniņā. Paldies saimniekiem Lāsmai un Uldim Joneļiem par interesanto stāstījumu!

Zemnieku saimniecībā „Priedītes” saimnieko Zane Magone, gādājot par sava Mini zoo iemītniekiem: trušiem, pundurkazām, aitām, govīm, zirdziņiem. Uzzinājām daudz par dzīvnieku raksturu un kopšanu, bērni varēja tos barot un samīļot. Pēcpusdiena bija tik jauka, ka ne viens vien skolēns apņēmās atbraukt šeit vēlreiz ar vecākiem.

Pēc abu saimniecību apmeklējuma varējām secināt, ka strādāt kā lauku uzņēmējam nav viegli un vienkārši, bet tas dod gandarījumu, ja šo darbu dari ar prieku.

Atpakaļceļā vēl iegriezāmies interesantā Limbažu novada vietā – bijušās Katvaru muižas apkārtnē. Arī te daudz neparasta, ko vērot – siltuma ieguve no ezera, spocīgu liepu parks, kurā uzņemtas vairākas filmas, svešzemju koki, senās muižas ēkas un jaunā skolas korpusa kontrasti. Paldies vietējās kultūrvēstures zinātājai Alisei Braunai par daudzpusīgo stāstījumu.

Ekskursijas finansiālo atbalstu nodrošināja ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” līdzekļi.

Skolotāja Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit…