Valmierā beigušās starptautiskās robotikas mācības

Valmierā beigušās starptautiskās robotikas mācības

Visi tie, kurus nebiedēja tādi jēdzieni kā Arduino mikrokontrolieris, kuri varēja sazināties angļu valodā un bija gatavi kopā ar kolēģiem no 8 Eiropas valstīm uzsākt sadarbības projektu par robotikas tēmu, satikās Valmierā uz četru dienu starptautiskajām eTwinning mācībām  “Robotika un modernās tehnoloģijas eTwinning projektos”.

Nodarbības vadīja mehatronikas entuziasts, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Edgars Bajaruns un pasaulē lielāko robotikas sacensību “Robotex 2016” pirmās vietas ieguvējs Andris Jenerts.

Dalībnieki: skolotāji no Azerbaidžānas, Čehijas Republikas, Gruzijas, Latvijas, Libānas, Lietuvas, Polijas un Vācijas.

Latviju pārstāvēja 10 skolotāji no Rīgas, Valmieras, Preiļiem, Talsiem, Jelgavas un Liepupes.

eTwinning seminārs sastāvēja no trim atsevišķiem moduļiem – Robotika, Metodika un Projekta dizains.

Pirmais modulis – Robotika.

Modulis sastāvēja no 8 daļām, kuru mērķis ir apmācīt dalībniekus ar Arduino mikrokontroliera pielietojumu, kurā dalībnieki var uzbūvēt savu robotu un to programmēt.

Dalībnieki mācījās saslēgt  elektroniskās ķēdes, pievienot Arduino mikrokontrolieri, dažādus rīkus (slēdžus, diodes, rezistorus, termistorus, motorus), sensorus un tos programmēt, veidoja saziņu starp mikroregulatoru un datoru, veica sensoru datu analīzi, motoru izmantošanu un vadīšanu ar mikroregulatoru palīdzību.

Līdz moduļa beigām, visi dalībnieki varēja izveidot autonomus robotus, kas rīkojas, pamatojoties uz sensoriskiem datiem.

Mācību noslēgumā skolotāji ieguva robotikas komplektu, lai varētu to demonstrēt un izmantot  darbā ar skolēniem.

Otrais modulis – Metodika (vai Robotika skolā un Robotika klasē).

Dalībnieki dalījās pieredzē un rādīja piemērus, kā  izstrādāt robotikas (un apgūto ideju) izmantošanu klases vidē stundās un projektos.

Trešais modulis – Projekta dizains.

Dalībnieki tika  apmācīti projekta izstrādē, eTwinning projekta plānošanā un eTwinning projekta priekšlikumu iesniegšanā starptautiskiem eTwinning projektiem par Robotiku gūto pieredzi darbam klases vidē.

Seminārā mācības tika veiktas, izmantojot aktīvu mācīšanos darot, tāpēc lielākā daļa satura tiks sniegta, izmantojot praktiskus uzdevumus  un piemērus.

Tas palīdzēs gūtās prasmes un iespējas izmantot mācību stundu vidē.

Liepupes pamatskolas skolotāja  Rita Gulbe

Pasākuma prezentāciju skatīt šeit...