Liepupes pamatskola Liepupes pamatskola
"Veiksmes", Liepupes pagasts, Limbažu novads, Latvija LV-4023
liepupes.pamatskola@limbazunovads.lv
·  Darba laiks un informācija


<< Maijs 2022 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

2014

K.Skalbem 135 06.11.2014

K.Skalbem - 135 

6.11.2014. Skolēnu zīmējumu izstāde sadarbībā ar vizuālās mākslas skolotāju Baibu Dobeli un pasākums bibliotēkā 5. – 11.klasei sadarbībā ar latviešu valodas skolotāju Jautrīti Marinu Liepiņu, kurā bibliotēkas vadītāja Inese Broka rādīja prezentāciju par K.Skalbes dzīvi un daiļradi, iepazīstināja ar bibliotēkas krājumā esošajām rakstnieka grāmatām, savukārt 6., 7. un 11.klases skolēni runāja K.Skalbes dzeju, bet 5.klases skolēni rādīja literārās pasakas ''Pelīte'' dramatizējumu. 

Bildes skatīt galerijāEiropas valodu diena 01.10.2014

01.10.2014. Eiropas valodu diena – LVA atklātā stunda ‘’Valoda tulkojumu pasaulē’’ – Ievas Zaubergas un Maijas Burimas lekcijas 7. – 11.klasei.

Bildes skatīt galerijāKonkursa ‘’Mana vasara’’ laureātu apbalvošana 30.09.2014

Konkursa "Mana vasara" laureātu apbalvošana

30.septembrī skolas aktu zālē uz konkursa ‘’Mana vasara’’ laureātu apbalvošanu pulcējās viss skolas kolektīvs un ciemiņi no Salacgrīvas. No mūsu skolas saimes apbalvoti tika:
Galvenā balva – Aija Gūtmane
1.vieta – Anta Debus un Sanita Ozola (vienīgā no vecākiem)
2.vieta – Elva Paula Martinsone, Gita Ercika, Amanda Krūmiņa
3.vieta – Uģis Ozols, Laura Mauliņa, Ņikita Niks Markins
Atzinības – Gita Priede, Līga Zunde, Gundega Turkova, Paula Gūtmane, Deniss Medvedevs, Mārcis Magone    

Pēc apbalvošanas visus priecēja aktrise Zane Jančevska, vijolniece Lauma Bērza un akordeonists Ēriks Zeps ar fantastisku tautasdziesmu koncertprogrammu, mudinot mūs visus ielūkoties tautas garamantu dziļākajos apcirkņos. Šo koncertu kā dāvanu mums visiem par piedalīšanos radošo darbu konkursā noorganizēja Andris Zunde.

Bildes skatīt galerijāDzejas stunda bibliotēkā 25.septembrī 25.09.2014

Dzejas stunda bibliotēkā

25. septembra pēcpusdienā skolas bibliotēkas lasītava bija pārpildīta: uz Dzejas stundu bija pulcējušies skolēni - radošo darbu autori, skolēni, kas klašu kolektīvos piedalījās dzejoļu deklamēšanas konkursā, latviešu valodas skolotājas, skolas direktore Arta Rubeze un visi, kas vēlējās pabūt dzejas pasaulē. Iedegtā dzeltenā svece atgādināja par aizgājušās vasaras siltumu un radīja klātesošajiem omulības gaisotni, varēja cienāties ar direktores sarūpētajiem saldumiem. Skolēni skandēja gan profesionālu dzejnieku dzejoļus, gan savus sacerētos. Šāda radošo darbu autoru pēcpusdiena ir mūsu skolas ilggadēja tradīcija, bet pēdējos 5 gadus šajā sadarbībā iesaistās arī vietējā tautas nama vadītājs Andris Zunde. Paldies Uģim Ozolam, Rihardam Keišam, Amandai Krūmiņai, Elvai Paulai Martinsonei, Beatrisei Celmiņai, Aijai Gūtmanei, Ralfam Keišam, Uģim Ķirsim, Jolantai Ķuzei, Lanai Šņorei, Amandai Šņorei un Dacei Ozoliņai par emocionālu dzejas deklamēšanu. Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājai Jautrītei Marinai Liepiņai, kā arī sākumskolas skolotājai Sandrai Zaķei par savu skolēnu iedrošināšanu, atbalstu un uzmundrinājumu. 

Bildes skatīt galerijā01. – 19.09.2014. – radošo darbu konkurss ‘’Mana vasara’’ 19.09.2014

Radošo darbu konkurss "Mana vasara"

Visu mēnesi skolēni iesaistījās Duntes tautas nama izsludinātajā radošo darbu konkursā ‘’Mana vasara’’ – gan skolā, gan mājās rakstīja dzejoļus par to, ko darījuši, piedzīvojuši, domājuši un jutuši vasarā.

Bildes skatīt galerijāBērnu grāmatu diena 09.04.2014

MANA MĪĻĀ GRĀMATIŅA

  • Visiem, kas nelasa, dvēseles sačokurojas.
  • Monitors ir kalps, izskolots kambarsulainis, kas lakoniski atbild uz uzdotajiem jautājumiem, savukārt grāmata ir skolotājs, audzinātājs: tā atbild arī uz tiem jautājumiem, kurus mēs neattopam pavaicāt.
  • Grāmatas ir spoguļi: tajās var redzēt tikai to, kas jau ir tevī pašā.

Šos citātus no dažādu autoru izteikumiem pārdomājām arī mēs lasīšanas veicināšanas pasākumā „Mana mīļā grāmatiņa”, kas saistībā ar Starptautisko bērnu grāmatu dienu 3.un 4.aprīlī notika skolas bibliotēkā.

Gatavošanās pasākumam sākās ar anketēšanu e-klasē un iesaistoties bibliotēkas pulciņa dalībniekiem. Paldies visiem skolotājiem, skolas darbiniekiem un vecākiem, kas īsi pastāstīja par savu iemīļoto bērnu dienu grāmatu.

Pasākuma 1.dienā sākumskolas bērnus sagaidīja jubilāra Hansa Kristiana Andersena portrets projektorā un ekspertu komanda (skolotājas Iveta, Baiba, Inese, Daiga, Jautrīte, skolas psiholoģe Gundega, pagasta bibliotekāre Sarmīte; vecākus pārstāvēja Oto un Jāņa mamma, no pamatskolas ieradās Laura). Eksperti uzstājās izlozes kārtībā, un pēc izteiksmīgi nolasītā fragmenta raisījās neliels pieredzes stāsts par izvēlēto grāmatu. Savukārt skolēni minēja grāmatas nosaukumu un autoru. Cik jauki bija nopelnīt cepumu burtiņu, ja šāda grāmata jau bija lasīta latviešu valodas stundā vai atpazīta no mājas grāmatu plaukta!

Lai veiksmīgi varētu izpildīt mājas uzdevumu – viktorīnu par grāmatas atbilstību lasītājam, vajadzēja labu lasītprasmi, noturīgu uzmanību un atmiņu. Paldies visiem čaklajiem minētājiem un uzslava zinošākajiem – Jānim K.un Ilvaram no 3.klases, Artūram no 2.klases, Lindai un Taīdai no 1.klases un uzvarētājam Otomāram no 4.klases.

Piektdien klases stundā ekspertu lomā iejutās skolēni, kas stāstīja par savu vecāku izvēlētajām grāmatām. Tās bija ļoti dažādas -gan krāsainas bilžu grāmatas, gan dzejoļi, gan biezi piedzīvojumu apraksti. Norunājām, ka visas izstādē esošas grāmatas, arī jaunākās Liepupes bibliotēkas grāmatas, iespējams ņemt līdzi lasīšanai arī mājās līdz mācību gada beigām.

Kā savā vēstulē šogad visiem pasaules bērniem saka īru rakstniece Siobhāna Parkinsone, stāsta lasītājs ir tikpat svarīgs kā autors. Bez rakstnieka stāsts nebūtu radies, bet bez tūkstošiem lasītāju visā plašajā pasaulē tas nespētu izdzīvot visas iespējamās dzīves.

Turpiniet lasīt!

Sandra Zaķe

Bildes skatīt galerijā.Svētki lasītājiem un grāmatām 24.01.2014

 Svētki lasītājiem un grāmatām

      Piektdienas nu reiz ir tās dienas, kad skolās parasti svin svētkus. Tā arī 24. janvāra pēcpusdienā Liepupes vidusskolā tika svinēti svētki par godu grāmatām un lasītājiem – „Bērnu un jauniešu žūrijas” noslēguma pasākums.
      Vispirms Liepupes pagasta bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zvīne sveica čaklākos lasītājus, dāvinot viņiem piemiņas pildspalvas. Tad skolas bibliotekāre Sandra Zaķe uzdeva jautājumus par bērnu un jauniešu žūrijas vēsturi un aktivitātēm, bet pareizo atbilžu autori saņēmu saldas balviņas. Viens no jautājumiem bija par pasākumu, kas norisinājās šī gada 18. janvārī Rīgā. Bērni ļoti labi zināja, ka tas bija Gaismas ceļš jeb grāmatu ķēde, kad uz jauno bibliotēku tika pārvietotas pirmās grāmatas. Pēc uzaicinājuma arī Liepupes skolas bērni izveidoja simbolisku grāmatu ķēdi ar grāmatām, kas piedalījās Bērnu žūrijā. Tad, vēl pāršķirstot un pat pasmaržojot, grāmatas tika izvietotas izstādē.
      Lai piedalītos viktorīnā, bija jāsadalās komandās, kas interesanti tika izlozētas ar dažādu krāsu lapiņu palīdzību, ko pasākuma organizatori jau iepriekš bija pielīmējuši zem krēsliem. Izveidoto komandu dalībnieki vispirms parādīja savas alfabēta zināšanas, sastājoties vārdu alfabētiskā secībā. Tad uzdevumi sekoja viens otram: pirmais - salikt puzli, kas veido grāmatu vāka ilustrāciju. Taču, lai pārējie varētu atminēt grāmatas nosaukumu, bija vajadzīgs arī aktiera talants, jo grāmatas nosaukums grupai bija jāparāda „mēmajā šovā”. Erudīcijas testā nācās gudrot atbildes uz 10 jautājumiem, protams, saistītiem ar grāmatām un lasīšanu. Komandu rezultāti bija ļoti līdzīgi, tāpēc katrs pasākuma dalībnieks saņēma saldu balviņu, bet uzvaras aplausus - „ baltā” komanda.
      Sākumskolas audzēkņu vidū pasākumā aktīvi darbojās 6.klases meitenes Aija, Beatrise un Una, kā arī septītklasniece Jekaterina. Meitenes prezentēja pašu veidoto plakātu par žūrijas grāmatām, kā arī atbildīgi vadīja mazos skolasbiedrus komandu darbā, neatpaliekot no skolotājām Daigas un Ivetas. Noslēgumā individuāli čaklākos un erudītākos dalībniekus grupu vadītāji sveica ar krāsainiem baloniem, un nākošo tikšanos norunājām jau drīz – februārī jāsvin Margaritas Stārastes 100.dzimšanas diena.
      Jācer, ka šis pasākums veicinās skolēnos lasītprieku, skolotājos - vēlēšanos motivēt bērnus lasīt, bet bibliotekāros –piedalīties arī nākošajā bērnu un jauniešu žūrijas pasākumā, piedāvājot jaunas un interesantas grāmatas.

Vecāku žūrijas dalībniece Anda Alsberga

Bildes skatīt galerijā
Arhīvs
2020 (2)   
2019 (1)   
2017 (2)   
2016 (1)   
2015 (7)   
2014 (7)   
2013 (6)