Sākumskolas mācību ekskursija.

Sākumskolas mācību ekskursija

Šogad sākumskolas 1.-3.klašu skolēni mācību ekskursijā devās uz novada centru – uz Limbažiem.

Mācību ekskursiju sākām vilnas pārstrādes uzņēmumā „Tīne”. Bērni redzēja visu garo procesu, kā no vilnas top dzija, kā no dzijas top audums, kā arī apskatīja gala rezultātu – visu novadu tautu tērpus, segas, galdautus un citus ražojumus. Pārsteigums bija, ka šis uzņēmums vilnu iepērk galvenokārt no Jaunzēlandes, bet latviešu aitiņu vilna tiek izmantota pavisam maz.

Pēc ekskursijas „Tīnē” devāmies pārgājienā līdz Limbažu muzejam, kur  muzejpedagogs Ēvalds Butāns vadīja mācību stundu. Muzejā bērni iepazinās ar vidi dažādos laikmetos. Pirmā zāle bija iekārtota 20.to-30.to gadu stilā. Un izrādās, ka gan mūsdienās, gan senākos laikos viena no vasaras izpriecām bija makšķerēšana. Līdz ar to bērniem bija pašiem jāveido pludiņš – skolēni slīpēja korķa koka gabaliņu, mērīja iesmiņa garumu, krāsoja pludiņu košās krāsas un beigās vēl svēra, lai zinātu, cik lielu un smagu zivi varēs noķert, izmantojot paštaisīto pludiņu.

Nākamajā telpā bērni meklēja mēbeles un priekšmetus, kas ir sastopami omes un opja mājās, jo šajā telpā bija izstāde, kas parādīja, kā dzīvoja cilvēki pirms 50, 60 un pat 70 gadiem. Lielākais brīnums bija melnbaltais televizors.

Visaktīvākā darbošanās bija telpā, kurā varēja mazliet ielūkoties viduslaikos. Katrs varēja izmēģināt spēku smagu maisu celšanā. Secinājums – ar rokām maisu pacelt ir ļoti grūti, bet, izmantojot viduslaiku smaguma celšanas ierīci – trīsi, tas izdodas visai viegli. Atklājums  gan skolēniem, gan skolotājām bija, ka arī ap Limbažiem savulaik ir bijis augsts mūris. Izpētot seno karti, bērni kartē mūri apkārt Limbažiem salika no koka klucīšiem. Vēl šajā telpā varēja apskatīt arheoloģiskos izrakumus, ko atrada, izpētot senās pils apkārtni.

Nākamā aktivitāte bija jau pilsdrupās. Drosmīgākie uzkāpa pils tornī un apskatījās uz Limbažiem no putna lidojuma. Skolēni pili izpētīja no visām pusēm, jo skaitīja gan stāvus, gan logus, gan durvis, kā arī mērīja pils perimetru.

Ar šo visu mūsu ekskursija vēl nebeidzās. Tālākais ceļš veda uz ugunsdzēsēju depo. Prieki milzīgi – varēja iekāpt ugunsdzēsēju mašīnā, uzvilkt smago ugunsdzēsēju tērpu, uzkāpt augstajā tornī, pārvarot bailes no stikla grīdas. Izrādās, ka ugunsdzēsēju tornis ir domāts tam, lai būtu, kur žāvēt slapjās šļūtenes.

Diena bija bagāta un izglītojoša. Bērni priecīgi.

Vairāk bildes skatīt šeit...