1.-3.klases mācību ekskursija skaistajā rudens dienā

 

1.-3.klases mācību ekskursija skaistajā rudens dienā

7.novembrī sākumskolas skolēni devās mācību ekskursijā. Diena iesākas reģionālās atkritumu apsaimniekošanas centra (RAAC) “Daibe” Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA”, kur notika mācību programmu "Es vidē šodien un rīt". Vispirms stingra instruktāža par drošību, jo bija jāpārvietojas pa parka teritoriju, kur strādā lielas un mazas mašīnas un traktori. Katrs bērns tika pie spilgtās drošības vestes, lai centra darbinieki jau laikus pamanītu mazos skolēnus. Tad gides pavadībā ekskursija īpašā autobusā pa parka teritoriju, kur redzēja milzīgu atkritumu kalnu. Izrādās, ka visas mīļotās rotaļlietas, kuras tiek izmestas, nonāk šajā atkritumu kalnā, jo rotaļlietas netiek pārstrādātas.

Gide bērniem saistoši un saprotami izstāstīja par atkritumu šķirošanu, kas un kā tiek šķirots, kāpēc jāšķiro atkritumus, kur tie pēc tam nonāk. Kā tiek filtrēts ūdens, kas skalojas cauri atkritumiem, ko dara ar biogāzi, kas veidojas trūdot atkritumiem. Stāstījums tika papildināts ar izzinošām multfilmām, lai bērniem interesantāk.

Pēc ekskursijas atgriezeniskā saite – uzdevums pašiem veikt atkritumu šķirošanu jau ar reāliem priekšmetiem. Darbs bija komandās – azarts, satraukums un iegūtās zināšanas deva neizšķirtu rezultātu.

Laboratorijā bērni pētīja plastmasas cietību, spēlēja spēles par atkritumu šķirošanu un pārbaudīja savu atmiņu, kā arī apguva programmēšanas pamatus – lika bitītei nokļūt tur, kur jānokļūst. 

Otra mācību ekskursijas daļa norisinājās maiznīcā „Lielezers”, kur bērni tika iepazīstināti ar garo maizītes tapšanas ceļu. Smaržīga un patīkama ekskursija cauri visai lielajai ceptuvei, varēja pagaršot saldus kārumus – rudzu mīklas četrstūrīšus ar balto šokolādi un aveņu skaidiņām, braunija pamatnīti, kā arī paši drosmīgākie ielika pirkstiņu ierauga toverī un mīklas abrā. Brīnums bija par milzīgo maizes krāsni un lizi, kas tik bieži pieminēta tautas pasakās un mīklās, bet dzīvē nebija redzēta. Secinājums – grūts darbs ļoti karstās telpās.

Izglītojoša un garšīga bija šī ekskursija!

 Vairāk bildes skatīt šeit...

Lasīt vairāk...
Sākumskolas mācību ekskursija.

 

Sākumskolas mācību ekskursija

 

Šogad sākumskolas 1.-3.klašu skolēni mācību ekskursijā devās uz novada centru – uz Limbažiem.

Mācību ekskursiju sākām vilnas pārstrādes uzņēmumā „Tīne”. Bērni redzēja visu garo procesu, kā no vilnas top dzija, kā no dzijas top audums, kā arī apskatīja gala rezultātu – visu novadu tautu tērpus, segas, galdautus un citus ražojumus. Pārsteigums bija, ka šis uzņēmums vilnu iepērk galvenokārt no Jaunzēlandes, bet latviešu aitiņu vilna tiek izmantota pavisam maz.

Pēc ekskursijas „Tīnē” devāmies pārgājienā līdz Limbažu muzejam, kur  muzejpedagogs Ēvalds Butāns vadīja mācību stundu. Muzejā bērni iepazinās ar vidi dažādos laikmetos. Pirmā zāle bija iekārtota 20.to-30.to gadu stilā. Un izrādās, ka gan mūsdienās, gan senākos laikos viena no vasaras izpriecām bija makšķerēšana. Līdz ar to bērniem bija pašiem jāveido pludiņš – skolēni slīpēja korķa koka gabaliņu, mērīja iesmiņa garumu, krāsoja pludiņu košās krāsas un beigās vēl svēra, lai zinātu, cik lielu un smagu zivi varēs noķert, izmantojot paštaisīto pludiņu.

Nākamajā telpā bērni meklēja mēbeles un priekšmetus, kas ir sastopami omes un opja mājās, jo šajā telpā bija izstāde, kas parādīja, kā dzīvoja cilvēki pirms 50, 60 un pat 70 gadiem. Lielākais brīnums bija melnbaltais televizors.

Visaktīvākā darbošanās bija telpā, kurā varēja mazliet ielūkoties viduslaikos. Katrs varēja izmēģināt spēku smagu maisu celšanā. Secinājums – ar rokām maisu pacelt ir ļoti grūti, bet, izmantojot viduslaiku smaguma celšanas ierīci – trīsi, tas izdodas visai viegli. Atklājums  gan skolēniem, gan skolotājām bija, ka arī ap Limbažiem savulaik ir bijis augsts mūris. Izpētot seno karti, bērni kartē mūri apkārt Limbažiem salika no koka klucīšiem. Vēl šajā telpā varēja apskatīt arheoloģiskos izrakumus, ko atrada, izpētot senās pils apkārtni. 

Nākamā aktivitāte bija jau pilsdrupās. Drosmīgākie uzkāpa pils tornī un apskatījās uz Limbažiem no putna lidojuma. Skolēni pili izpētīja no visām pusēm, jo skaitīja gan stāvus, gan logus, gan durvis, kā arī mērīja pils perimetru.

Ar šo visu mūsu ekskursija vēl nebeidzās. Tālākais ceļš veda uz ugunsdzēsēju depo. Prieki milzīgi – varēja iekāpt ugunsdzēsēju mašīnā, uzvilkt smago ugunsdzēsēju tērpu, uzkāpt augstajā tornī, pārvarot bailes no stikla grīdas. Izrādās, ka ugunsdzēsēju tornis ir domāts tam, lai būtu, kur žāvēt slapjās šļūtenes. 

Diena bija bagāta un izglītojoša. Bērni priecīgi. 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Skolotāju streika nebūs!

Skolotāju streika nebūs – arodbiedrība un valdība vienojušās par kompromisu!

Pirmdiem mācības skolā notiek ierastajā ritmā! 

Lasīt vairāk...
Informācīja par pedagogu streiku!

 

Ja līdz 19.septembrim netiks panākts izlīgums vai parasību izpilde starp IZM un LIZDA,

arī Liepupes pamatskolas pedagogi iesaistās streikā 19., 20. un 21.septembrī! 

 

 

Lasīt vairāk...Arhīvs
2022 (15)   
2021 (5)   
2020 (7)   
2019 (8)   
2018 (8)   
2017 (6)   
2016 (14)   
2015 (7)   
2014 (16)   
2013 (1)