Dabaszinību pulciņa aktivitātes
05.06.2014

Dabaszinību pulciņam mācību gads noslēdzas ar mācību ekskursiju

Šogad Liepupes vidusskolas dabaszinību pulciņam mācību gads noslēdzās 2. jūnijā ar mācību ekskursiju uz Gaiziņkalnu un meža izglītības centru “Pakalnieši “ Vestienas novadā.

Šī ekskursija bija viena no projekta „Liepupes vidusskolas dabaszinību pulciņa programmas īstenošana un pilnveidošana” aktivitātēm. Projekts tika īstenots ar AS „Latvijas valsts meži” Meža attīstības fonda atbalstu, kur tika paredzēts finansiāls atbalsts vides, izglītības un zinātnes veicināšanas jomās.

„Pakalniešos” mūs sagaidīja gide Danuta Kiopa, kura skolēnus ievadīja meža zvēru un putnu paradumu izzināšanā, kā arī pastāstīja interesantus faktus par kokiem. Tad jau bija iespēja apskatīt dažādu dzīvnieku ādas: lūša, lapsas, jenotsuņa, mežacūkas, bebra, āpša. Varēja apskatīt bebra zobus, aļņa ragus un lapsas galvaskausu. Vai skolēni klausījušies uzmanīgi varēja pārliecināties pēc uzdevumu izpildes, kad vajadzēja atpazīt dzīvnieku pēdas.

Bija iespēja arī  apskatīt cik liels ir kubikmetrs, un praktiski pārbaudīt cik skolēnu var ietilpt kubikmetrā (izrādās 9 meitenes).

Visi ekskursijas dalībnieki varēja pārģērbties par dažādiem meža iemītniekiem: sēni, zīli, zemeni, mežsargu, egli u.c..  Katrs iejutās  tēlā un pastāstīja par sevi un veica kopīgu uzdevumu.

Beidzot visiem bija iespēja uzkāpt Gaiziņkalnā – Latvijas augstākajā kalnā. Kalna absolūtais augstums ir 311,6 metri virs jūras  līmeņa, bet relatīvais augstums – 61,6 metri.

Atpakaļceļā apstājāmies Cēsīs, kur Maija parkā apskatījām melno gulbju pāri, pīļu ģimeni un īsu brīdi izbaudījām aktīvas spēles ierīkotajā rotaļlaukumā.

Nākamajā mācību gadā dabaszinību pulciņš turpinās iesākto projektu.

Daiga Krūze