No autora līdz grāmatai

No autora līdz grāmatai

KAS IR Zvaigzne ABC? Ko dara TIPOGRĀFIJĀ?

Kāds ceļš jāveic, lai no autora grāmata nonāktu pie lasītāja?

Šos un citus jautājumus noskaidrojām ekskursijā uz Rīgu 26.septembrī.

Pasākums notika projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Liepupes pamatskolas 1.-5.klašu skolēni apmeklēja apgādu Zvaigzne ABC. Tur spēles veidā iepazinās ar grāmatas tapšanas gaitu, uzzināja, ko dara redaktors, korektors, maketētājs un citi šajā darbā iesaistīto profesiju darbinieki. Skolēni apmeklēja arī tipogrāfiju, vairumtirdzniecības bāzi un apgāda veikalu. Vērotais lika saprast, cik liels darbs tiek ieguldīts grāmatas tapšanā un dažam arī pārvērtēt, kā izturēties pret grāmatu ikdienā,.

3.klases skolēni jauniegūtās zināšanas uzreiz nākošajā dienā praktiski izmantoja latviešu valodas stundā, veicot sava radošā darba teksta uzmetumu un tīrrakstu.

Sākumskolas skolotāja Sandra Zaķe