Ejam bitēs un taisām no māla

Ejam bitēs un taisām no māla

Iepazīstot profesijas to praktiskās pielietošanas vietā (ESF  projekts Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”), 24.maijā Liepupes sākumskolas klases apmeklēja keramiķa Arņa Preisa plašo lauku sētu.

Jau iepriekš zinot, ka saimnieks nodarbojas ar biškopību, tomēr bijām pārsteigti, cik liela ir viņa iekoptā drava. Stāstījumā uzzinājām dažādus interesantus faktus par bišu darbošanos un biškopim nepieciešamajām prasmēm, lai tiktu līdz saldajam kārumam. Rīta agrumā bites bija aizņemtas ar savu darbu, un skolēni pietiekami uzmanīgi, lai nebūtu jāizbauda arī kāds sāpīgs dzēliens.

Lai gan bērniem par keramiķa amatu jau priekšstats bija, tālākā apmeklējuma laikā tas kļuva daudz dziļāks un pamatotāks. Sajūsminoties par darba galarezultātiem, pakāpeniski varēja izsakot, kā rodas skaistie māla darinājumi, sākot no virpas līdz apdedzināšanas ceplim. Ieinteresētākie skolēni paši izmēģināja, ko viņu rokās dara gaišais māla pikucis, citus ielīksmoja jau gatavo svilpaunieku treļļi.

Katram šajā ekskursijā radās viedoklis, kas būs pamats tālākai interesei izvēlēties savu nākotnes nodarbošanos.

Skolotāja Sandra Zaķe