Mini mīklu, Miķelīti

Mini mīklu, Miķelīti –

šāds nosaukums bija dots Liepupes pamatskolas 1.-4.klašu un 5 un 6 gadīgo bērnu kopīgajam pasākumam 28.septembrī par godu Miķeļdienai.

Dziesmas par Miķeļu tradīcijām senos laikos un rudens jokiem arī mūsdienās bērni bija iemācījušies dziedāt un izspēlēt kopā ar skolotāju Solveigu.

Tradicionālo latviešu folklorā sakņoto mīklu minēšana un zīmēšana sākās jau nedēļu iepriekš katrā klasē. Izstādi kuplināja arī individuāli radošie darbiņi no dārzeņiem un citām rudens veltēm. Par izdomu un patstāvību uzslava Esterei un Elīzei (1.klase), Valdim, Armandam un Artūram (3.klase), Viesturam un Keitai (4.klase), kā arī pirmsskolniekiem Andrijam un Agrim.

Skolotāja Ramona vadīja minēšanu, kur jāliek lietā mēle un deguns, lai atpazītu veselīgos dārzeņus – degustāciju. Visvieglāk bija noteikt burkāna un paprikas garšu, bet, izrādās, daži bērni nekad nebija nogaršojuši kāli un rutku! Lai visiem zināšanas papildinās arī šajā mācību gadā, skolotāja katram bija izaudzējusi Laimes pupu, ko nopelnījām jautrā rotaļā.

Piemērotu cienastu svinētājiem bija sagādājusi skolas direktore – mielojāmies ar Lielezera maiznīcas svētku raušiem un medu. Oktobrī skolēni piedalīsies Putras programmā un turpinās iepazīties ar veselīgiem produktiem.

Sākumskolas skolotāja Sandra Zaķe