2020

Pasaules Dabas Fonds izsludina pieteikšanos izglītības kursam “Aizstāvības akadēmija”

 

Izsludināta pieteikšanās izglītības kursā “Aizstāvības akadēmija”

 

Pasaules Dabas Fonds izsludina pieteikšanos jauniešiem no 15 līdz 25 gadiem neformālās izglītības kursā “Aizstāvības akadēmija”. “Aizstāvības akadēmija” ir teorētisku un praktisku nodarbību kurss. Kursā 20 jaunieši no visas Latvijas attīstīs prasmes sadarbībā ar mentoriem, nozares ekspertiem un sabiedrībā zināmām personām savas nākotnes interešu aizstāvībai, līdzdarbojoties klimata un dabas krīžu mazināšanā.

 

Pilsoniskā līdzdalība ir neatņemama vides aizsardzības sastāvdaļa. Pieņemot datos un faktos nebalstītus lēmumus, vides izmaiņas var būt katastrofālas, un šīs izmaiņas visvairāk ietekmēs nākamās paaudzes. Vides interešu aizstāvības prasmju nozīmīgums jauniešiem aktualizējas arī mirklī, kad sabiedrībā arvien attīstās diskusijas par vides jautājumiem, kurās mijās dažādi iegūta informācija, veidoti secinājumi, kas nonāk pretrunās ar klimata un vides zinātnes rekomendācijām dabas,  ekonomisko un sociālo sistēmu

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Debašu asociāciju "Quo Tu Domā" ir izstrādājis apmācību kursu “Aizstāvības akadēmija”, kurā ietvertas unikālas 6 teorētiskas un praktiskas nodarbības. Katra nodarbība sastāv no teorijas par sabiedriskās līdzdalības veidiem un iespējām tos iniciēt, nevalstisko organizāciju lomu tajos, vides aizsardzības aktualitātēm, komunikācijas nozīmi, bet otrā daļa – no praktiskām apmācībām, piemēram, dalības pilsoniskajās aktivitātēs, kritiskās domāšanas un argumentācijas prasmju attīstības debatēm.

Kursa noslēgumā dalībnieki izstrādās kursa darbus pilsoniskās līdzdalības aktivitātes vides interešu aizstāvībā. “Aizstāvības akadēmijas” absolventi atkārtoti tiksies Vasaras skolā.

Pieteikšanās kursā “Aizstāvības akadēmija” atvērta no 2020. gada 9. decembra līdz 31. decembrim, aizpildot elektronisko anketu: https://ej.uz/PDFAkademija2021. Mācību kursa programma un papildu informācija: https://ej.uz/AkademijasProgramma2021

Dalība kursā “Aizstāvības akadēmija” ir bezmaksas. Tāpat arī tiks segti dalībnieku izdevumi, kas saistīti ar ēdināšanu un transportu kursa laikā.

Apmācību kurss “Aizstāvības akadēmija” īstenota projektā “Jauniešu līdzdalības veicināšana un stiprināšana interešu aizstāvībā”. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu ticību savām spējām ietekmēt norises valstī un attīstītu prasmes, kuras nepieciešamas pilsoniski aktīvai personībai.

Projektu ”Jauniešu līdzdalības veicināšana un stiprināšana interešu aizstāvībā” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Plašāka informācija par Aktīvo iedzīvotāju fondu: www.activecitizensfund.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Treimane, Pasaules Dabas Fonda projekta vadītāja

e-pasts: ltreimane@pdf.lv, T.: 28288090 

Lasīt vairāk...
Projekts „Piekrastes vērotāji”

 

Projekts „Piekrastes vērotāji”

Jau otro gadu Latvijas Zaļā kustība kopā ar piekrastes skolām rīko Piekrastes vērotāju ekspedīcijas. Šogad pieteikušās jau 15 piekrastes skolas un to starpā Liepupes pamatskola, kuras pētīs savas piekrastes liedagu un kāpu piesārņojumu un arī bioloģiskās daudzveidības piemērus. Aktīvākās komandas par interesantākajiem pētījumiem un novērojumiem saņems balvas un uzaicinājumu edalīties trešajā Piekrastes Jauniešu Forumā, kas notiks 30.oktobrī.

1.oktobra saulainajā pēcpusdienā visi 8. un 9.klases skolēni devās uz Rīgas jūras līča piekrastes teritoriju veikt projekta uzdevumus -  vērot bioloģisko daudzveidību, kā arī, vai ir atrodamas invazīvās svešzemju augu un dzīvnieku sugas, piesārņojumi un to iespējamie avoti. Skolēni izveidoja 4 komandas, katrā pa 4 -5 skolēni – „Kaija”, „Lakstīgalas”, „Pīļknābji” un „Jūras oļi”.  Komandas veica pētījumus 1 km attālumā no „Laveru mājām” uz Rīgas un Salacgrīvas pusi un no Lembužiem uz Salacgrīvas un Rīgas pusi. Jūras piekrastē bija daudz medūzas kā bezkrāsainie želejveida mazie šķīvīši gan ūdenī, gan sažuvušas smilšainā piekrastē.

Tika fotografēti interesanti šūnakmeņi, oļi un vēsturiskie akmeņi, kas norāda, kā kādreiz tur ir bijusi kuģu būvētava. Prieks bija par to , ka mūsu pludmale ir sakopta un tīra no sadzīves atkritumiem. Tika mērīta jūras ūdens temperatūra, svarīgākie atradumi tika fiksēti fotokamerā.

Savus vērojumus skolēni pierakstīja sagatavotās darba burtnīcās. Dabaszinību stundās komandas veikts pētījuma kopsavilkumu un to  kopā ar fotoattēliem nosūtīs projekta vadītājam Jānim Matulim, biedrības „Latvijas Zaļā kustība” līdz 10.oktobrim.

Skolēniem patika veikt vērojumus brīvā dabā, smaids un prieks bija jūtams viņu sejās, kad darbs bija paveikts.

 

Projekta bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...



Arhīvs
2022 (1)   
2020 (2)