Noslēdzies projekts „Jaunie vides līderi”

Noslēdzies projekts „Jaunie vides līderi”

Caur aizraujošiem uzdevumiem, izaicinājumiem, asām un zaļām sajūtām mācīties, prezentēt,  spēju efektīvi “žonglēt” ar faktiem un pārliecinoši iesaistīties debatēs par vides jautājumiem laiks ir noslēdzies.

19.janvārī skaistā Valmieras koncerta zālē notika erudīcijas konkurss starp 11 Vidzemes skolām, projektu prezentācijas un apbalvošanas ceremonija.

Mūsu skolas 12.klase komanda rūpīgi gatavoja prezentāciju „ Biogāzes izmantošanas iespējas Latvijā, SIA „Grow energy” piemērs”. Vides erudītu konkursā un projekta prezentācijā piedalījās 12.klases skolēni Gita Kerolaina Ercika, Inguss Mārtiņš Janišs un Airita Stankus. Liels paldies skolēniem, kas spēja uzsākt un pabeigt atbildīgi šo darbu! Paldies visiem 12.klases skolēniem, jo katrs izzināja, apkopoja faktus, analizēja un piedalījās projekta darbā! Mūsu  komanda projekta darbā saņēma pateicību no biedrības „Daibes ilgtspējas centrs”, kura ir  ciešā sadarbībā ar SIA “ZAAO”.

Priecājāmies arī par mūsu draugu panākumiem no Apes vidusskolas, kuri ieguva 3.vietu, strādājot projektu par iepakojamiem materiāliem, un Salacgrīvas vidusskolu par 1.vietu projektā par pārtikas atkritumiem! Prieks par Limbažu 3.vidusskolas komandu, kas ieguva godalgu vides erudīcijas konkursā!

Mūsu emocijas:

Gita Kerolaina – ļoti patika projekta aktivitātes, mācības, bet jo īpaši brauciens uz Api, jo iegūti jauni draugi, iepazīta labāk mūsu skaistā Latvija. Spilgti atmiņā palikusi nodarbība pie aktiera Kristapa Rasima, kur arī piedalījos improvizācijas teātrī. Piedaloties šajā projektā, esmu guvusi daudz zināšanu par sava projekta veikšanu, izpildi un prezentēšanu.

Airita – patika savas komandas saliedētība un sadarbība, kā arī sadraudzēšanās ar citām komandām. Ļoti patika pieredzes apmaiņas brauciens uz Apes vidusskolu. Darbs bija interesants, aizraujošs, guvu daudz zināšanu par projekta plānošanu un tā rakstīšanu, par biogāzes iegūšanu un izmantošanu SIA „Grow energy” uzņēmumā. Pēc projekta prezentācijas jūtos priecīga un gandarīta par paveikto darbu, jo daudz enerģijas tam veltīju.

Inguss Mārtiņš – projekta darbs mani ieinteresēja, guvu labas zināšanas par vides jautājumiem. Ļoti patika, ka bija iespēja apmeklēt citu komandu skolas, iepazīties un sadraudzēties, uzspēlēt vides erudīcijas spēles. Šajā projektā guvu gandarījumu par paveikto darbu pēc noslēguma prezentācijas, pārvarēju savu kautrību publiski uzstāties, lai gan satraukuma vilnis bija milzīgs. Šobrīd ir prieks un lepnums, ka iesāktais darbs ir veiksmīgi pabeigts.

Ira (skolotāja) – man ir liels prieks par 12.klases jauniešiem, kuri darbā prata saliedēties, organizēties darbam, sadarboties un paveikt līdz galam, tikt pāri visām grūtībām. Katra biedrības „Daibes ilgtspējas centrs” jauno pedagogu organizētā nodarbība bija ļoti vērtīga jauniešiem gan projekta plānošanā, izpildē, rakstīšanā un prezentēšanā, gan arī personīgajā izaugsmē. Paldies šiem jauniem profesionālajiem jauniešiem! Gribam pateikties arī mūsu skolas direktorei Artai Rubezei par atbalstu projekta darbā!

Vairāk foto no pasākuma skatīt šeit...