Mūsu mazais pārgājiens.
18.10.2016

Mūsu mazais pārgājiens.

Kā katru gadu, arī šoruden Zemkopības Ministrija organizē konkursu MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS, kura moto šoreiz bija ‘’Koks ir visur!’’

Arī Liepupes skolas 1.-4.klašu skolēni devās dabā pētīt kokus un to izmantošanas iespējas.

2.,3., 4.klašu kolektīvi noskaidroja, kādas koku sugas visplašāk izplatītas mūsu piejūras mežā Lembužos, kādas labprātāk aug Liepupītas krastos. Novēroja, kas notiek ar koku, kurš nonāk jūras ūdenī, kā arī uzzināja, cik svarīgi piekrastes joslā stādīt priedes kāpu nostiprināšanai. Koka izmantošanu bērni varēja vērot gan apkārtējo māju celtniecībā, gan šķērsojot koka tiltu pāri upītei.

1.klases skolēni, skolotājas Marikas aicināti, devās pārgājienā pa mežu Saulkrastu teritorijā. Kopā ar pirmsskolas ‘’Rūķīša’’ grupiņām te sportojām, atpūtāmies un veicām novērojumu par koka izmantošanu sporta un atpūtas būvēs.

Skolā savus iespaidus papildinājām ar informāciju, ko par kokiem uzzinājām no Salacgrīvas dabas aizsardzības pārvaldes speciālistes Intas Somas, pētot kokus skolas apkārtnē. Pavisam interesanti šķita, ka arī mūsu klases skolēnu uzvārdu sarakstā ir ar kokiem saistīti nosaukumi: Alksne, Priede, Skuja, Zaļmežs. To visu apkopojām lielā plakātā un iesniedzām konkursam. Tagad tikai jāgaida rezultāti, bet galvenais guvums jau gūts – jaunas zināšanas par kokiem.

Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit ...