Mācāmies Latvijas kultūru

Mācāmies Latvijas kultūru

Programmas Latvijas skolas soma mērķis ir nodrošināt skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības un kultūrtelpu.

Izmantojot šo iespēju, Liepupes pamatskolas 1.-5.klašu skolēni 14.februārī devās rosinošā ekskursijā un apmeklēja dzejnieces Aspazijas dzīvojamo māju Dubultos, kas ir neparastākais un skaistākais Jūrmalas muzejs, un aizraujošo izrādi Jaunajā Rīgas teātrī „Skolotājs Jāps un klase”.

Muzejā tiešām sajutām aizgājušā laikmeta garu gan ekspozīcijā, kur redzami autentiski interjera un sadzīves priekšmeti, gan vērojot projekcijas tehnikā radītās hologrammas un izspēlējot izzinošas interaktīvas spēles. Arī skolotājas Solveigas un 4.klases skolnieces Leonoras atskaņotā klaviermūzika iederējās kopīgajā noskaņā.

Savukārt izrāde aizrāva ar savu neparasto formu un ļāva atpazīt daudz izjustu un redzētu situāciju no skolas dzīves. tapusi pēc Žaka Frīnsa darba motīviem. Lielākie skolēni apbrīnoja aktrises Gunas Zariņas prasmi izdzīvot tik daudz tēlu un likt arī skatītājiem noticēt, ka kurpju kaste vai lampa šoreiz ir 3.klases skolēns ar atšķirīgu raksturu un personību. Mazākos skolēnus vairāk uzjautrināja neparastais skolotāja tēls, tomēr arī problēmu ieskicējums nepalika nemanīts.

Dažas bērnu pārdomas pēc ekskursijas:

• Man patika, kā skolotājs Jāps atbalstīja mīlestību.
  • Mani pārsteidza, ka lietas prot runāt.
  • Mani iepriecināja dzirdēt, kā Aspazija runāja (ierakstā).
  • Mani pārsteidza vecās tradīcijas un modes.
  • Es uzzināju, ka Aspaziju sauc Elza Rozenberga.
  • Mani pārsteidza, ka Aspazija Rainim uzrakstījusi 1500 un vēl vairāk vēstuļu.
  • Man patika izrāde, bet negāja pie sirds skaļums.
  • Es uzzināju, ka Aspazija bija sieva Rainim.
  • Es uzzināju, ka rakstniecei bija 3 kaķi.
  • Es uzzināju, ka skolotāji var būt traki.
  • Mani iepriecināja brauciens uz Aspazijas muzeju un vēl uz teātri.

Sandra Zaķe