Zemes stunda Liepupes pamatskolā

Zemes stunda Liepupes pamatskolā

Vai zināt, kāpēc notiek šāda aktivitāte – Zemes stunda? Izrādās, šis visā pasaulē zināmais pasākums nebūt neatgādina  tikai par elektrības taupīšanu, bet gan rosina mūs, 7,8 miljardus zemeslodes iedzīvotāju, domāt, kā  kopīgi aizsargāt savas planētas dabu.

Kādas problēmas saredz dabas draugi? Ražošanas un transporta izmeši rada siltumnīcas efektu, kausē ledājus, intensīvā lauksaimniecība noplicina zemi, atņem vai sabojā mājvietas dažādām dzīvnieku sugām, arvien palielinās papīra un enerģijas patēriņš, tā samazinot neatjaunojamos resursus un mežu platības, arvien palielinās atkritumu apjoms, nevajadzīgs patēriņš.

Pasaules Dabas fonda pārstāves Elīna Pēkšēna un Magda Jentgena šīs un citas problēmas dabas aizsardzībā izstāstīja un izspēlēja kopā ar sākumskolas un 6 gadīgo bērnu grupiņu. Ikviens gribēja glābt polārlāčus, kam ledāju kušanas dēļ nav iespēja nomedīt zivis, vai samīļot draudzīgo pandu.

Noslēgumā pasākuma vadītāja aicināja skolēnus kaut pa mazam solītim mainīt savus ikdienas paradumus tā, lai planētas resursi tiktu taupīti, un mēs Zemi nākošajām paaudzēm atstātu veselu un skaistu.

Pārrunājot dzirdēto, 4.klases skolēni izvērtēja savu ieguldījumu. Iesākts ir labi – lietojam klasē katrs savu krūzi, ūdenim cenšamies nepirkt vienreizējo iepakojumu, vācam baterijas, šķirojam atkritumus, ejam talkās.  Vēl jāatceras katru reizi izēst tukšu paša ielikto ēdiena porciju, jāatsāk makulatūras vākšana, jāpadomā par auduma maisiņu ieviešanu.

Lai visiem veicas mazie ikdienas darbi lielā mērķa – dzīvas planētas –labā!

Skolotāja Sandra