2019

Ciemos lauku sētās

 

Ciemos lauku sētās

      Pirms rudens salnām Liepupes pamatskolas 1.- 4.klašu skolēni devās ceļā uz kaimiņu novadu – zemnieku saimniecībām „Reķi” un „Priedītes”, lai tuvāk iepazītos ar lauksaimnieku darbu.

      „Reķi” ir augļkopības saimniecība, kur bioloģiski tiek audzēti, galvenokārt, āboli. Bez zināšanām par ābeļu potēšanu, glabāšanu un šķirnēm bērni guva prieku gan degustējot  ābolus un sulu, gan dažādus graudus, gan izbraucot pa ābeļdārzu traktora vilktā vagoniņā. Paldies saimniekiem Lāsmai un Uldim Joneļiem par interesanto stāstījumu!

      Zemnieku saimniecībā „Priedītes” saimnieko Zane Magone, gādājot par sava Mini zoo iemītniekiem: trušiem, pundurkazām, aitām, govīm, zirdziņiem. Uzzinājām daudz par dzīvnieku raksturu un kopšanu, bērni varēja tos barot un samīļot. Pēcpusdiena bija tik jauka, ka ne viens vien skolēns apņēmās atbraukt šeit vēlreiz ar vecākiem.

      Pēc abu saimniecību apmeklējuma varējām secināt, ka strādāt kā lauku uzņēmējam nav viegli un vienkārši, bet tas dod gandarījumu, ja šo darbu dari ar prieku.

      Atpakaļceļā vēl iegriezāmies interesantā Limbažu novada vietā – bijušās Katvaru muižas apkārtnē. Arī te daudz neparasta, ko vērot – siltuma ieguve no ezera, spocīgu liepu parks, kurā uzņemtas vairākas filmas, svešzemju koki, senās muižas ēkas un jaunā skolas korpusa kontrasti. Paldies vietējās kultūrvēstures zinātājai Alisei Braunai par daudzpusīgo stāstījumu.

       Ekskursijas finansiālo atbalstu nodrošināja ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” līdzekļi.

                                                                                    Skolotāja Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit… 

Lasīt vairāk...
OLIMPISKĀ DIENA ”NĀC UN VINGROT SĀC” LIEPUPES SKOLĀ

 

OLIMPISKĀ DIENA ”NĀC UN VINGROT SĀC” LIEPUPES SKOLĀ

      Olimpiskās rīta vingrošanas mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

      20.septembrī 1.stundas laikā sporta zāli piepildīja 3. un 4.gadīgie, gan 5. un 6. gadīgie bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm, kuri instruktoru Lindas Lavrenovas un Ievas Rudzītes vadībā iejutās Olimpiskās dienas vingrojuma ritmos. Sajūsma par vingrojumu bija liela, ka ar prieku kompleksu novingroja vēlreiz.

      2.stundas laikā zālē pulcējās 1.-9.klašu skolēni un audzinātājas. Instruktorēm pievienojās Dace Ozoliņa.

      Pēc vingrošanas klašu skolēni sacentās dažādās stafetēs, izmantojot devīzi „TU VARI, JA TU DARI”.

      Noslēgumā katrs dalībnieks saņēma SOK dalības sertifikātus un Olimpiskās dienas uzlīmes.


Sporta skolotāja Mārīte

Vairāk bildes skatīt šeit…

 

Lasīt vairāk...
Ekskursija uz Niedrāju – Pilkas purvu

 

 Ekskursija uz Niedrāju – Pilkas purvu


      10. septembrī sākumskolas skolēni devās ekskursijā uz Niedrāju - Pilkas purvu. Mūsu mērķis bija iepazīt tipisku augstā purva ainavu un salīdzināt to ar mežu.

      Ekskursijas vadītāja bija Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas izglītības speciāliste Inta Soma. 

      Lai nokļūtu līdz Niedrāju - Pilkas purva takai, bija kājām jānoiet 2 km garš ceļš pa bijušo Smiltenes – Valmieras – Ainažu šaursliežu dzelzceļa uzbērumu. Pa ceļam skolēni vēroja meža ainavu un izpildīja uzdevumu  par uzvedību un rīcību dabas liegumā.

      Pirms došanās purvā skolotāja Inta izstāstīja un uzskatāmi demonstrēja kā veidojas purvi. 

      Purvā ir ierīkotas laipas. Tās klāj metāla siets, lai gājējiem neslīdētu kājas. Ejot pa taku, redzējām augstā purva ainavu: mazas priedītes un bērziņus, dzērvenes un vaivariņus, nelielas ūdens lāmas. Takas galējā punktā ir ap 3 m augsts skatu tornis. Skolēniem bija iespēja uzkāpt torni un vērot purva ainavu. Pēc tam bija jāveic dažādi uzdevumi: jāmēra augsnes temperatūra, jāpazīst purva augi, ar augsnes zondi jāņem augsnes paraugs, jānosaka augsnes skābums. Skolēniem ļoti patika darboties ar augsnes zondi. Pēc paveiktajiem uzdevumiem lieliski garšoja līdzi paņemtās pusdienas. Atpakaļceļā takas malā lasījām dzērvenes un pētījām kukaiņēdāju augu – raseni.

      Ko skolēni guva no šīs ekskursijas:

      •      Iepazina purva ainavu

      •      Uzzināja par kampaņu „Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!” (papīrus un tukšās pudeles netika izmestas purvā).

Daiga Krūze

Vairāk bildes skatīt šeit... 

 

Lasīt vairāk...
Informācija Liepupes pamatskolas pirmsskolas audzēkņu vecākiem

Informācija Liepupes pamatskolas pirmsskolas audzēkņu  vecākiem

 

Pirmsskolas vasaras jauktā grupa darbu atsāk 15.augustā.

Turpmāk pirmsskolas grupu darba laiks no 7.00-19.00

 

Bērnu iedalījums grupās no 2.septembra:

„Rūķu Nams” uz nodarbību laiku dalās 2 grupās:

1,5-3 gadus jaunie „Mazie Rūķi” - audzinātājas Aiva Krastiņa un Agnija Bronka, auklīte - Alda Āboltiņa

3 -4  gadus jauni „Lielie Rūķi” - audzinātāja Ieva Dārzniece

5 gadīgo obligātā apmācība - audzinātāja Liene Gūtmane, auklīte Linda Ciemiņa

6 gadīgo obligātā apmācība -  audzinātāja Marika Skuja, auklīte Tamāra Muka.

Aicinām visus, kuri vēlas uzsākt bērnudārza gaitas pie mums, savlaicīgi nest iesniegumus, ģimenes ārsta veselības stāvokļa izziņas formu bērnudārzam, un dzimšanas apliecību.  

Lasīt vairāk...
Ciemos mācāmies

 

Ciemos mācāmies

Kā gaidīti un mīļi ciemiņi jutāmies 7.maija pēcpusdienā ciemojoties Tūjas bibliotēkā. Labiekārtotās bibliotēkas telpas, pārdomātais izkārtojums, vadītājas Zeltītes Milleres sirsnīgā uzņemšana vilināja te piesēst uz ilgāku laiku, tomēr gan bibliotekāre, gan bibliotēkas aktīvā apmeklētāja Inese Ziediņa bija padomājušas par interesantu programmu. Skolēni vispirms noklausījās stāstījumu par bibliotēkas piedāvājumu un krājumu, iepazina izkārtojumu, ilgāk pakavējoties tieši bērniem atvēlētajā telpā. Tad praktisks darbs – mazas piezīmju grāmatiņas veidošana, otrreiz izmantojot iepakojumu-dāvanu maisiņus .Atkal sapulcējušies omulīgajā pasākumu zālītē, kopīgi izlasījām jauku stāstu, varējām aplūkot izstādi par novada piekrastes zvejas vēsturi, meklējot saistību ar savu dzimtu un ģimeni, un panašķoties. Arī vasaras posmam bibliotekāre piedāvāja gan interesantas grāmatas, gan angļu valodas nodarbības..

Šoreiz ekskursijā devāmies ar sabiedrisko transportu, tādējādi varējām arī  matemātikas un satiksmes noteikumu zināšanas praktiski pielietot reālā situācijā.

Otrs maršruts  šajā dienā mūs veda uz 2019.gada ģeovietu –Vidzemes jūrmalas stāvkrastu. Kaut gan aplūkojām visai nelielus smilšakmens atsegumus salīdzinot ar klintīm pie Ķurmjraga un Ežurgām, arī te uzskatāmi varējām spriest par to, kas ir devons, morēna, kā veidojusies Latvijas daba leduslaikmeta ietekmē. 

Bagātīgi iespaidi, jaunas zināšanas, veselīga pastaiga, dzimtās vietas iepazīšana- šādi dienas guvumu novērtējām pārrunā pēc pasākuma.

3.klases audzinātāja, lasīšanas pulciņa vadītāja Sandra Zaķe

 Vairāk bildes skatīt šeit...  

 

Lasīt vairāk...
Bērnudārza ekskursija uz mini zoo

 

Bērnudārza ekskursija uz mini zoo

 

      Lai bērniem ieaudzinātu mīlestību pret dabu, iepazīstinātu ar tās noslēpumiem un veidotu priekšstatu par interesanto dzīvnieku pasaulē, jārada interese par to. Sajūtot zāles smaržu, redzot dabas skaistumu, bērns to iemīlēs un vēlēsies uzzināt vairāk. Galvenais paņēmiens ir tiešs vērojums.

      Tāpēc ar gumijniekiem kājās un mugursomām plecos 4-gadīgo bērnu grupiņa kopā ar saviem draugiem 5 un 6 gadniekiem 27.maijā devās savā pirmajā ekskursijā uz mini zoo z/s " Priedītes".

      "Priedītēs" varēja apskatīt, pabarot un samīļot ikvienu saimniecības iemītnieku - trušus, pundurkaziņas, aitas, zirgus un to mazuļus. Lielāko interesi radīja iespēja pabarot dzīvniekus. Tā bija lieliska iespēja apciemot jaukus zvēriņus un pavērot kā viņi dzīvo.

4-gadīgo grupiņas audzinātāja Liene Gūtmane

 Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Mācāmies Latvijas kultūru

 

Mācāmies Latvijas kultūru

Programmas Latvijas skolas soma mērķis ir nodrošināt skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības un kultūrtelpu.

Izmantojot šo iespēju, Liepupes pamatskolas 1.-5.klašu skolēni 14.februārī devās rosinošā ekskursijā un apmeklēja dzejnieces Aspazijas dzīvojamo māju Dubultos, kas ir neparastākais un skaistākais Jūrmalas muzejs, un aizraujošo izrādi Jaunajā Rīgas teātrī „Skolotājs Jāps un klase”.

Muzejā tiešām sajutām aizgājušā laikmeta garu gan ekspozīcijā, kur redzami autentiski interjera un sadzīves priekšmeti, gan vērojot projekcijas tehnikā radītās hologrammas un izspēlējot izzinošas interaktīvas spēles. Arī skolotājas Solveigas un 4.klases skolnieces Leonoras atskaņotā klaviermūzika iederējās kopīgajā noskaņā.

Savukārt izrāde aizrāva ar savu neparasto formu un ļāva atpazīt daudz izjustu un redzētu situāciju no skolas dzīves. tapusi pēc Žaka Frīnsa darba motīviem. Lielākie skolēni apbrīnoja aktrises Gunas Zariņas prasmi izdzīvot tik daudz tēlu un likt arī skatītājiem noticēt, ka kurpju kaste vai lampa šoreiz ir 3.klases skolēns ar atšķirīgu raksturu un personību. Mazākos skolēnus vairāk uzjautrināja neparastais skolotāja tēls, tomēr arī problēmu ieskicējums nepalika nemanīts.

Dažas bērnu pārdomas pēc ekskursijas:

  • Man patika, kā skolotājs Jāps atbalstīja mīlestību.
  • Mani pārsteidza, ka lietas prot runāt.
  • Mani iepriecināja dzirdēt, kā Aspazija runāja (ierakstā).
  • Mani pārsteidza vecās tradīcijas un modes.
  • Es uzzināju, ka Aspaziju sauc Elza Rozenberga.
  • Mani pārsteidza, ka Aspazija Rainim uzrakstījusi 1500 un vēl vairāk vēstuļu.
  • Man patika izrāde, bet negāja pie sirds skaļums.
  • Es uzzināju, ka Aspazija bija sieva Rainim.
  • Es uzzināju, ka rakstniecei bija 3 kaķi.
  • Es uzzināju, ka skolotāji var būt traki.
  • Mani iepriecināja brauciens uz Aspazijas muzeju un vēl uz teātri.

Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Salacgrīvas novada pirmklasnieku 100. dienas pasākums Liepupes pamatskolā

 

Salacgrīvas novada  pirmklasnieku 100. dienas

pasākums Liepupes pamatskolā

 

     Jauka tradīcija jau daudzus gadus ir satikties Salacgrīvas novada pirmklasniekiem un viņu skolotājiem kādā no trim Salacgrīvas novada vispārējās izglītības iestādēm, vai nu Salacgrīvas vidusskolā, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā vai Liepupes pamatskolā. Šogad bija mūsu, liepupiešu, kārta uzņemt 47 mazos  simtās dienas gaviļniekus pie sevis.

     1.februāra rīts bija omulīgas kņadas piesātināts, jo visa Liepupes pamatskolas saime - gan pedagogi, gan skolēni, gan tehniskais personāls un pavārītes -  iesaistījās ciemiņu uzņemšanā. Pavisam drīz pie skolas  pieripoja autobuss, kas atveda draugus no Ainažiem un Salacgrīvas, un svētki varēja sākties! Mazos pirmklasniekus un viņu skolotājus ar uzmundrinošu svētku runu sveica Liepupes skolas direktore Arta Rubeze un Salacgrīvas novada izglītības speciāliste Antra Paegle, atgādinot, ka veiksmes pamatā ir centība, mērķtiecība un čaklums, tad neviens mērķis nav par grūtu un ikviens darbiņš raiti padarāms. Tāpat ikviens sapnis par nākotnes profesiju ir iespējams - gan kļūt  par ārstiem, policistiem, vilcienu vadītājiem, deputātiem un prezidentiem vai vienkārši laimīgiem cilvēkiem.

     Šogad pasākuma devīze bija „Gudrinieku spēles mežā”.  Kāpēc mežā? Tāpēc, ka dzīvojam zaļajā novadā, esam ekoskolas, un mūsu, liepupiešu , izvēlētā gada tēma ir „Mežs”. Īstā mežā gan nebijām, taču tas mums netraucēja satikt meža zvēriņus- zaķēnus, ūpīti, lāčus, vilkus, lapsas un vāveres, par kuriem bija pārtapuši skolas teātra pulciņa dalībnieki, kas režisores Ineses Brokas vadībā bija sagatavojuši brīnišķīgu izrādīti „Kā zaķēns saplīsa”. Mazie pirmklasnieki ar interesi sekoja līdz mazā zaķēna dēkām, kurš bija „nelabojams” kārumnieks, izēdis konfekšu trauku un sapratis, ka gals klāt, jo ir „nesalabojams”.  Protams, pārpratums atrisinājās, zaķēns bija veselāks par veselu un aicināja noskatīties pirmklasnieku sagatavotos priekšnesumus. Mūsu 100. dienas gaviļnieki ir lieli gudrinieki, un simts dienās paguvuši daudz: prot lasīt, rakstīt, rēķināt, skaisti dziedāt, deklamēt dzeju, spēlēt mūzikas instrumentus  un  ir draudzīgi un atbalstoši. Lielu darbu pirmklasnieku sagatavošanā bija ieguldījušas viņu audzinātājas: Daiga Krūze (Liepupe), Daiga Tomsone (Ainaži), Evija Kosīte  un Laila Rozenberga (Salacgrīva). 

Dziedāt un spēlēt prasmi attīstījušas mūzikas skolotājas Solveiga Boka, Inga Strante, kustības iestudējusi Valentīna Kalniņa.

     Pēc kopīga svētku brīža zālē mazos pirmklasniekus gaidīja pasakaini gardas pusdienas skolas ēdnīcā, kuras bija sarūpējušas  SIA „Kuivižu enkurs” pavārītes, īpašs paldies par zemenēm ar putukrējumu! 

     Iestiprinājušies pirmklasnieki  kopā ar skolas teātra aktieriem- zvēriņiem  devās uz darbnīcām. Pirmā darbnīca bija sporta zālē, kur Cūkmena attālas radinieces cūciņas Pepas vadībā nācās šķirot atkritumus un izskriet jautrības stafetes ar dažādiem uzdevumiem, kas vērsti uz dabas un mežu aizsardzību. Šīs darbnīcas iniciatores un idejas autores  bija Marika Skuja un Sandra Zaķe, kā arī aktīvā un atraktīvā 3. klase.

     Nākamās darbnīcas pirmklasnieki apmeklēja mazās grupiņās, kur, sajaukti no visām skolām, labprāt sadarbojās un veica uzdevumus kopā ar 2 Lāčiem, 2 Lapsām, 2 Zaķiem un 2 Vilciņiem.

     „Sēņošana algoritmu mežā” notika pie robotikas skolotājas Ritas Gulbes, kur, pēc noteikta algoritma pārvietojoties, bija iespēja iepazīties ar sēnēm un meža zvēriem. 

     „Meža veltes manā šķīvī” bija ģeogrāfijas skolotājas Gaļinas Mačas pārziņā, kur nācās piepildīt šķīvi ar dabas veltēm , lai tas būtu ne vien gardi, bet arī veselīgi! Jautājumi bija āķīgi, un pirmklasnieku atbildes gudras un asprātīgas. 

     „Kožam cietos riekstus dziļi mežā” bija darbnīca pie dabaszinību skolotājas Daigas Krūzes, kur varēja iepazīties ar gada dzīvnieku alni, nogaršot lazdu riekstus, redzēt, kā čiekuru čakstina vāvere, no egļu čiekuriem izlikt vārdus un pildīt atjautības uzdevumus. 

     „Meža eksperimentu laboratorijā” ar ķīmijas skolotāju Iru Janišu un 8.klases skolēniem notika brīnumainas lietas! Vielas tika jauktas un maisītas, tās mainīja krāsu, tilpumu. Šo brīdi vēl noslēpumaināku padarīja darbošanās cimdos un aizsargbrillēs, ar maziem trauciņiem un pipetēm…

     Darbnīcas bija tik radošas un interesantas, ka darboties patika ar aizrautību. Pēc tik aktīvām gudrinieku cīņām pirmklasnieki bija pelnījuši kārtīgu ballīti! Diskobumbām mirgojot, pie pults darbojās dīdžejs Edmunds Garancis (datortīklu administrators), ieradās Ezis (Solveiga Boka) un Zaķis (Marika Skuja), kas organizēja jestras rotaļas un dejas. Pārsteigumu sagādāja Valdis, Anna un Una, kuri „Popielai” gatavoto priekšnesumu bija gatavi iemācīt pirmklasniekiem, un „Bermudu divstūra” ritmos „šūpoja masas” visa zāle. „Haizivju dziesmiņu” izdejojām kopā ar 7.klases meitenēm, un tad jau svētku kulminācija ar 100. dienas kliņģeri, svecēm, kakao bija klāt! Cik labi, ka ir draugi, skaistas tradīcijas un iespēja satikties!

     Paldies skolotājiem, skolēniem un tehniskajam personālam, kas aktīvi iesaistījās organizēšanā un plānošanā, bija patiess prieks par visa Liepupes pamatskolas kolektīva atbildību sava uzdevuma veikšanā un radošumu!

     Paldies novada skolām par atbalstu un draudzību! Paldies Salacgrīvas novada domei par šīs jaukās tradīcijas uzturēšanu!

 

Vairāk bildes no pasākuma skatīt šeit... 

  

Lasīt vairāk...



Arhīvs
2024 (2)   
2023 (7)   
2022 (14)   
2021 (5)   
2020 (7)   
2019 (8)   
2018 (8)   
2017 (6)   
2016 (14)   
2015 (7)   
2014 (16)   
2013 (1)