2019

<--  1 2 3 4 ...  --> 

Vecāku ievērībai - izmaiņas ēdināšanas tarifos

 

Vecāku ievērībai - izmaiņas ēdināšanas tarifos

 

Vecāku maksa Liepupes pamatskolas ēdināšanas pakalpojumam ar 2020. gada 1. janvāri:

 

 -Pirmsskolas audzēkņiem

brokastis, pusdienas, launags 1-4 gadu veciem bērniem (01.09.-31.05.)        EUR 2.00 dienā

pusdienas 1-4 gadu veciem bērniem  (01.09.-31.05.)                                   EUR 1.25 dienā

brokastis, pusdienas 1-4 gadus veciem bērniem (01.09.-31.05.)                    EUR 1.90 dienā

pusdienas, launags 1-4 gadus veciem bērniem (01.09.-31.05.)                      EUR 1.90 dienā

brokastis, pusdienas, launags 1-6 gadu veciem bērniem (01.06.-23.06.),

(15.08-31.08.) pie kopējā bērnu skaita 10 un vairāk                                     EUR 4.25 dienā

 

- Skolēniem

pusdienas 5.-9. klases audzēkņiem                                                              EUR 1.42 dienā

brokastis                                                                                                   EUR 0.55 dienā

launags                                                                                                     EUR 0.55 dienā 

 

Salacgrīvas novada domes sēdes protokola izrakstu skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
TAUTAS BUMBA MAZO SKOLU GRUPĀ

 

TAUTAS BUMBA MAZO SKOLU GRUPĀ

5.decembrī Umurgas pamatskola pulcēja meitenes un zēnus 2008.g.dzimuši un jaunākus uz Tautas bumbas sacensībām. Sacentās 5 meiteņu un 6 zēnu komandas. Mūsu meitenes pārliecinoši uzvarēja Viļķenes, Pāles, Vidrižu un Umurgas komandas un izcīnīja ZELTA medaļas.

Komandā spēlēja: L.Švagre, L.Pavlovska, K.B.Sprudzāne, K.Pavāre, M.Vizule, E.Zīmele un P.M.Bušmane.

Zēnu komandas bija sadalītas 2 apsakšgrupās. Savā apakšgrupā zēni uzvarēja abas komandas- Viļķenes un Vidrižu. Finālā, cīņā par 1.vietu pret Umurgas zēniem, mazliet pietrūka veiksmes. Arī SUDRABA medaļas ir godam izcīnītas.

Komandā spēlēja: P.Pīpkalējs, D.Gricāns, D.Lagzda, M.Krastiņš, P.P.Pūle, A.Blažēvics, L.Folkmans, A.Zaļmežs.

Meiteņu komanda izcīnīja tiesības startēt Vidzemes reģionu sacensībās! Apsveicam!

Līdzi juta sporta skolotāja Mārīte 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Vēsturiskās kara drāmas ’’Dvēseļu putenis’’ apmeklējums

 

Vēsturiskās kara drāmas ’’Dvēseļu putenis’’ apmeklējums

      27.novembrī  9. un 8.klase, kopā ar skolotājām Mārīti un Gaļinu,  apmeklēja filmu ‘’Dvēseļu putenis’’ kinoteātrī  Cinamon. Filma bija par Pirmā pasaules kara notikumiem, kuri skāra arī Latvijas teritoriju – cīņas par valsts neatkarību pret vāciešiem un krieviem. Filma tika veidota no Aleksandra Grīna romāna ‘’Dvēseļu putenis’’ motīviem. Ņemot vērā, ka filmā tika atainotas dažādas emocionālas ainas, kurās mirst galvenā varoņa tuvinieki, filma bija ļoti emocionāla. Lai arī filmā bija daudz nežēlīgu ainu, tajā tika atainots arī cilvēcīgums, proti, brīdī, kad galvenajam varonim Artūram Vanagam deva pavēli nošaut biedru Miķelsonu par nodevību, viņš to neizdarīja, jo nespēja nošaut savu draugu. ‘’Dvēseļu putenis’’ aicina aizdomāties cik patiesībā grūti ir bijis izcīnīt Latvijas valsts neatkarību. Filma aicina izprast faktu, ka Latvijas valsts nav radusies nejauši vai pēkšņi ‘’no zila gaisa’’, bet par to ir atdotas tūkstošiem dzīvības.

 

9.klases skolniece Līga Enija Vikmane

 

Lasīt vairāk...
Tava Latvija, mana Latvija, mūsu Latvija

 

Tava Latvija, mana Latvija, mūsu Latvija 

    Tava Latvija, mana Latvija, mūsu Latvija, šogad jau 101.gads. Vēsturiski mūsu valsts radusies sarežģītā laikā, tikko beidzies 1.Pasaules karš, revolūcijas Krievijā un Vācijā rada iespēju izmantojot jukas, nodibināt valsti - Latviju, lielāko svētumu un dārgumu. Latvijas pirmie gadi aizgāja Brīvības cīņās - tām šogad simts gadu. Iededzot sveces svētku laikā, nevilšus jādomā par varonību, - varonību toreiz un tagad. Tolaik Cēsu skolnieku rotā pie ieročiem ķērās pavisam zaļoksni zēni- skolas vecuma puiši. Tā bija zēnu varonība, doties pretī nezināmajam, pretī ienaidniekam, spītējot aukstumam, plānajam apģērbam un trūcīgajam bruņojumam, nezinot, kur un vai atnāks rīts. 

      Varonību veido apstākļi. Mūsdienās varonība ir nostāties pretī kurnētājiem un kritizētājiem, lai darītu labo, kaut vai iziet publikas priekšā, noskaitīt dzejoli, nodziedāt dziesmu, nodejot deju, vairot labo. Un ticu, ja mūsu zēniem un meitenēm nāktos aizstāvēt savu Latviju, viņi nenobītos.

    Lasot interviju ar disidenti Lidiju Doroņinu Lasmani, kura cieta no padomju represijām veselas 3 reizes un Gulagā pavadīja 14 gadus, kundze atzīst, ka tik labi kā ir Latvijā šobrīd, nav bijis nekad. Ikviens var brīvi paust savu viedokli, strādāt, pārvietoties, izglītoties, arī badu neviens necieš. Un taisnība, jo tikai no mums katra atkarīgs, kāda ir mūsu Latvija! Mēs katrs varam izdarīt nedaudz vairāk, nekā no mums prasa likumi un noteikumi. Pirms nopelt valsti, ministrus, skolu un pagastu vajag notraukt putekļus no savas pagultes un noslaucīt durvju priekšu, nomazgāt logus, jau tad šķitīs, ka kļuvis gaišāks, palīdzēt kaimiņam sakrāmēt malku, lai Latvijā kļūtu labāk. Ja katrs izdarīsim nedaudz vairāk, kā no mums prasa likums, noteikti mūsu Latvijā būs labāk dzīvot. Paldies ģimenēm, kuras posušas bērnus svētku drānās, jo ar baltajiem krekliem mēs godinām Latviju. Paldies vecākiem, kuri atnāca un piedalījās, atbalstīja savus bērnus, no tā kļūst stiprāka mūsu Latvija. Paldies pedagogiem, kuri gatavoja bērnus svētkiem, no tā kļūst gudrāka un sirds siltāka mūsu Latvija!

      Daudz laimes, mūsu Latvija, lai Tev saules mūžs!

      Priecīgus, svētīgus, kopīgus un saturīgus Valsts svētkus vēlot - skolas direktore Arta Rubeze

 

Vairāk bildes skatīt šeit...  

Lasīt vairāk...
FLORBOLS MAZO SKOLU GRUPĀ

 

FLORBOLS MAZO SKOLU GRUPĀ

 

5.novembrī Vidrižos sacentās 8.-9.klašu florbolisti. Startēja 7 zēnu un 5 meiteņu komandas. Spēles bija spraigas un interesantas. Mūsu florbolistus veiksme bija “pametusi”, kaut gan spēlēja pašaizliedzīgi ar labāko domu - uzvarēt. Viss vēl priekšā. Zēni apakšgrupā palika 3.vietā un tālāk spēles nebija.

Komandā spēlēja: E.K.Zvejnieks (vārtsargs), R.Martinsons, J.Krūmiņš, J.V.Gaigals, M.Vilde, E.Pavlovskis, D.F.Baumanis, V.Turkovs, A.Nipers.

Meitenes ieguva 4.vietu.

Komandā spēlēja: B.Āboltiņa( vārtsargs), D.Ozoliņa,M.L.Trezune, I.Rudzīte, L.Lavrenova, S.Malofeja, T.Kalniņa, P.H.Sokolovska.

12.novembrī atkal Vidriži. Un florbols.  Sacenšas 6.-7.klašu komandas. Atkal 7.zēnu un 5.meiteņu komandas. Meitenes spēlēja taktiski-ar labām piespēlēm, rezultatīviem metieniem un pašaizliedzīgu aisardzību. Rezultātā BRONZAS medaļas. Arī komandas jaunākā uzbrucēja Leonora Pavlovska guva lieliskus vārtus pēc Marijas Luīzes Trezunes piespēles. Patiess prieks par meitenēm.

Komandā spēlēja: P.H.Sokolovska (vārtsargs), M.L.Trezune, L.Pavlovska, I.Rudzīte, A.E.Gile, K.Grava, S.Blažēvica, K.Ķēbere, L.Lavrenova, L.

Zēniem šīs bija “iepazīšanās spēles” ar florbolu, jo startēja 6.un 4.klašu skolēni. Beigās jau tīri labi veicās, tikai šoreiz pie uzvarām netika.

Komandā spēlēja: U.Alksnis( vārtsargs), A.Švagris, M.Krastiņš, P.Pīpkalējs, R.Viļumsons, A.Zanders, P.P.Pūle, A.Zaļmežs.

Komandas uzmundrināja un atbalstīja sporta skolotāja Mārīte 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Ciemos lauku sētās

 

Ciemos lauku sētās

      Pirms rudens salnām Liepupes pamatskolas 1.- 4.klašu skolēni devās ceļā uz kaimiņu novadu – zemnieku saimniecībām „Reķi” un „Priedītes”, lai tuvāk iepazītos ar lauksaimnieku darbu.

      „Reķi” ir augļkopības saimniecība, kur bioloģiski tiek audzēti, galvenokārt, āboli. Bez zināšanām par ābeļu potēšanu, glabāšanu un šķirnēm bērni guva prieku gan degustējot  ābolus un sulu, gan dažādus graudus, gan izbraucot pa ābeļdārzu traktora vilktā vagoniņā. Paldies saimniekiem Lāsmai un Uldim Joneļiem par interesanto stāstījumu!

      Zemnieku saimniecībā „Priedītes” saimnieko Zane Magone, gādājot par sava Mini zoo iemītniekiem: trušiem, pundurkazām, aitām, govīm, zirdziņiem. Uzzinājām daudz par dzīvnieku raksturu un kopšanu, bērni varēja tos barot un samīļot. Pēcpusdiena bija tik jauka, ka ne viens vien skolēns apņēmās atbraukt šeit vēlreiz ar vecākiem.

      Pēc abu saimniecību apmeklējuma varējām secināt, ka strādāt kā lauku uzņēmējam nav viegli un vienkārši, bet tas dod gandarījumu, ja šo darbu dari ar prieku.

      Atpakaļceļā vēl iegriezāmies interesantā Limbažu novada vietā – bijušās Katvaru muižas apkārtnē. Arī te daudz neparasta, ko vērot – siltuma ieguve no ezera, spocīgu liepu parks, kurā uzņemtas vairākas filmas, svešzemju koki, senās muižas ēkas un jaunā skolas korpusa kontrasti. Paldies vietējās kultūrvēstures zinātājai Alisei Braunai par daudzpusīgo stāstījumu.

       Ekskursijas finansiālo atbalstu nodrošināja ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” līdzekļi.

                                                                                    Skolotāja Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit… 

Lasīt vairāk...
OLIMPISKĀ DIENA ”NĀC UN VINGROT SĀC” LIEPUPES SKOLĀ

 

OLIMPISKĀ DIENA ”NĀC UN VINGROT SĀC” LIEPUPES SKOLĀ

      Olimpiskās rīta vingrošanas mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

      20.septembrī 1.stundas laikā sporta zāli piepildīja 3. un 4.gadīgie, gan 5. un 6. gadīgie bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm, kuri instruktoru Lindas Lavrenovas un Ievas Rudzītes vadībā iejutās Olimpiskās dienas vingrojuma ritmos. Sajūsma par vingrojumu bija liela, ka ar prieku kompleksu novingroja vēlreiz.

      2.stundas laikā zālē pulcējās 1.-9.klašu skolēni un audzinātājas. Instruktorēm pievienojās Dace Ozoliņa.

      Pēc vingrošanas klašu skolēni sacentās dažādās stafetēs, izmantojot devīzi „TU VARI, JA TU DARI”.

      Noslēgumā katrs dalībnieks saņēma SOK dalības sertifikātus un Olimpiskās dienas uzlīmes.


Sporta skolotāja Mārīte

Vairāk bildes skatīt šeit…

 

Lasīt vairāk...
Ekskursija uz Niedrāju – Pilkas purvu

 

 Ekskursija uz Niedrāju – Pilkas purvu


      10. septembrī sākumskolas skolēni devās ekskursijā uz Niedrāju - Pilkas purvu. Mūsu mērķis bija iepazīt tipisku augstā purva ainavu un salīdzināt to ar mežu.

      Ekskursijas vadītāja bija Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas izglītības speciāliste Inta Soma. 

      Lai nokļūtu līdz Niedrāju - Pilkas purva takai, bija kājām jānoiet 2 km garš ceļš pa bijušo Smiltenes – Valmieras – Ainažu šaursliežu dzelzceļa uzbērumu. Pa ceļam skolēni vēroja meža ainavu un izpildīja uzdevumu  par uzvedību un rīcību dabas liegumā.

      Pirms došanās purvā skolotāja Inta izstāstīja un uzskatāmi demonstrēja kā veidojas purvi. 

      Purvā ir ierīkotas laipas. Tās klāj metāla siets, lai gājējiem neslīdētu kājas. Ejot pa taku, redzējām augstā purva ainavu: mazas priedītes un bērziņus, dzērvenes un vaivariņus, nelielas ūdens lāmas. Takas galējā punktā ir ap 3 m augsts skatu tornis. Skolēniem bija iespēja uzkāpt torni un vērot purva ainavu. Pēc tam bija jāveic dažādi uzdevumi: jāmēra augsnes temperatūra, jāpazīst purva augi, ar augsnes zondi jāņem augsnes paraugs, jānosaka augsnes skābums. Skolēniem ļoti patika darboties ar augsnes zondi. Pēc paveiktajiem uzdevumiem lieliski garšoja līdzi paņemtās pusdienas. Atpakaļceļā takas malā lasījām dzērvenes un pētījām kukaiņēdāju augu – raseni.

      Ko skolēni guva no šīs ekskursijas:

      •      Iepazina purva ainavu

      •      Uzzināja par kampaņu „Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!” (papīrus un tukšās pudeles netika izmestas purvā).

Daiga Krūze

Vairāk bildes skatīt šeit... 

 

Lasīt vairāk...
Foto konkurss

Seit jāliek tekstu

Lasīt vairāk...
Valmierā beigušās starptautiskās robotikas mācības

Valmierā beigušās starptautiskās robotikas mācības

 

Visi tie, kurus nebiedēja tādi jēdzieni kā Arduino mikrokontrolieris, kuri varēja sazināties angļu valodā un bija gatavi kopā ar kolēģiem no 8 Eiropas valstīm uzsākt sadarbības projektu par robotikas tēmu, satikās Valmierā uz četru dienu starptautiskajām eTwinning mācībām  “Robotika un modernās tehnoloģijas eTwinning projektos”.

 Nodarbības vadīja mehatronikas entuziasts, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Edgars Bajaruns un pasaulē lielāko robotikas sacensību “Robotex 2016” pirmās vietas ieguvējs Andris Jenerts.

Dalībnieki: skolotāji no Azerbaidžānas, Čehijas Republikas, Gruzijas, Latvijas, Libānas, Lietuvas, Polijas un Vācijas.

Latviju pārstāvēja 10 skolotāji no Rīgas, Valmieras, Preiļiem, Talsiem, Jelgavas un Liepupes.

eTwinning seminārs sastāvēja no trim atsevišķiem moduļiem – Robotika, Metodika un Projekta dizains.

Pirmais modulis – Robotika.

Modulis sastāvēja no 8 daļām, kuru mērķis ir apmācīt dalībniekus ar Arduino mikrokontroliera pielietojumu, kurā dalībnieki var uzbūvēt savu robotu un to programmēt.

 Dalībnieki mācījās saslēgt  elektroniskās ķēdes, pievienot Arduino mikrokontrolieri, dažādus rīkus (slēdžus, diodes, rezistorus, termistorus, motorus), sensorus un tos programmēt, veidoja saziņu starp mikroregulatoru un datoru, veica sensoru datu analīzi, motoru izmantošanu un vadīšanu ar mikroregulatoru palīdzību.

Līdz moduļa beigām, visi dalībnieki varēja izveidot autonomus robotus, kas rīkojas, pamatojoties uz sensoriskiem datiem.

Mācību noslēgumā skolotāji ieguva robotikas komplektu, lai varētu to demonstrēt un izmantot  darbā ar skolēniem.

Otrais modulis – Metodika (vai Robotika skolā un Robotika klasē).

Dalībnieki dalījās pieredzē un rādīja piemērus, kā  izstrādāt robotikas (un apgūto ideju) izmantošanu klases vidē stundās un projektos.

Trešais modulis – Projekta dizains.

Dalībnieki tika  apmācīti projekta izstrādē, eTwinning projekta plānošanā un eTwinning projekta priekšlikumu iesniegšanā starptautiskiem eTwinning projektiem par Robotiku gūto pieredzi darbam klases vidē.

Seminārā mācības tika veiktas, izmantojot aktīvu mācīšanos darot, tāpēc lielākā daļa satura tiks sniegta, izmantojot praktiskus uzdevumus  un piemērus.

Tas palīdzēs gūtās prasmes un iespējas izmantot mācību stundu vidē.

    Liepupes pamatskolas skolotāja  Rita Gulbe

Pasākuma prezentāciju skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
“Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā”

 

  “Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā”  - lasīt šeit...

Lasīt vairāk...
Meža ekspedīcija

 

Meža ekspedīcija

     2019.gada 12.septembrī Liepupes pamatskolas 6.klases skolēni kopā ar audzinātāju Inesi Broku devās uz Gulbenes novada Lizuma pagasta Velēnām, lai piedalītos LVM meža apsaimniekošanas norišu demonstrācijā ‘’LVM Meža ekspedīcija’’.

     Gatavojoties šai ekspedīcijai, skolēni kopā ar dabaszinību skolotāju Gaļinu Maču apguva LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra un LVM kopīgi veidoto mācību stundu par meža nozīmi un kopšanu Latvijā, kā arī iepazina interaktīvo meža apsaimniekošanas ciklu, bet audzināšanas stundā noskatījās video par AS “Latvijas valsts meži” darbību “Mežs cilvēkiem”.

     Ekspedīcijas sākumā plkst.10.30 visiem tika izdalītas darba burtnīcas, un sākās spraigs un ārkārtīgi interesants darbs, kas ilga 3 stundas. Mežā skolēni izzināja 10 tematiskās pieturas.

      1.Atklājam koksnes produktus: speciālisti kopā ar skolēniem pārrunāja, kur ikdienā lietojam koksni un vai koksnes produkti var aizstāt naftas produktus.

      2.Skaitām kokus: skolēni mācījās, kā aprēķināt koku skaitu hektārā un kā noteikt, vai mežs ir veiksmīgi atjaunots. 

      3. Kopjam jaunaudzes: skolēni uzzināja, cik ātri aug mežs, kāpēc mežs ir jākopj un kā to darīt.

      4. Aizsargājam mežu: speciālists stāstīja un demonstrēja, kā nodrošinām dabas daudzveidību mežā un kā aizsargājam mežu no dažādiem postījumiem.

      5. Atpūšamies dabā: skolēni vēlreiz pārrunāja, kas ir dabai draudzīga atpūta un kādas vēl cilvēku darbības ietekmē meža ainavu.

      6. Iepazīstam meža zinātni: skolēni uzzināja, kas ir selekcija un kā ātrāk izaudzēt augstvērtīgu mežu, praktiski mācījās, kā izvēlēties sēklas kokus, kā noteikt, cik skāba ir meža augsne.

      7. Mērām koku augstumu: skolēni noteica augstumu augošam kokam ar vienkāršiem paņēmieniem, izmantojot matemātiku.

      8. Nosakām koku vecumu: skolēni noteica vecumu augošiem kokiem, atkārtoja, ko stāsta koku gadskārtas un kā pieņemt lēmumu par laiku ražas novākšanai.

      9.Retinām mežu: skolēni pārrunāja, ko iegūstam no meža retināšanas un praktiski izvēlējās starp kokiem  "vinnētājus un zaudētājus".

      10.Būvējam zaļi: skolēni mācījās uzbūvēt koka tiltu bez naglām.

     Pēdējā pieturā bija iespēja uzcept skolas saimnieču līdzi iedotās desiņas, un tad jau vajadzēja doties mājupceļā.

     Vēl jāpaveic mājasdarbs – līdzi iedotajā paraugā jānosaka koka vecums.

     Šī mācību stunda mežā bija fantastiska iespēja pilnveidot tās zināšanas, prasmes un iemaņas, ko skolēni apguvuši jau sākumskolas dabaszinību pulciņā pie skolotājas Daigas Krūzes un darbojoties Ekoskolas dažādajās aktivitātēs. Paldies par doto iespēju!

6.klases audzinātāja Inese Broka

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
<--  1 2 3 4 ...  --> 




Arhīvs
2024 (7)   
2023 (31)   
2022 (29)   
2021 (32)   
2020 (58)   
2019 (73)   
2018 (101)   
2017 (102)   
2016 (78)   
2015 (62)   
2014 (46)   
2013 (6)   
2012 (2)   
2011 (8)